אודותינו 
 
חוות כרמי עבדת הוקמה על ידינו - חנה ואיל יזרעאל בשנת 1998. חלומות רבים על חווה בנגב, גידול ענבים והכנת יין התאפשרו עם הכרזתו של פרויקט דרך היין. בחיפושנו מצאנו ערוץ ואדי נסתר בו נתגלו שרידיה של חווה חקלאית קדומה לגידול ענבים וההתאהבות במקום הייתה מידית.
את האהבה לנגב קיבלנו בבית ספר שדה שדה בוקר. שנים של שיטוטים בשבילים, בקניונים בחוות העתיקות ובבוסתנים, וטיולים במדבריות סיני אוסטרליה ומרוקו יצרו את החזון והפנטזיה. למדנו להקשיב למדבר, לכבד אותו, ובעיקר לא לנסות ולאלף אותו. כשעמדנו על הגבעה, ממנה נשקף ערוץ הוואדי, כאשר בקושי סימני הגלגלים של הרכב ניכרים בשטח, התחלנו לדמיין את המקום וכיצד יראה בעתיד. החלטנו לא לקחת אדריכלים  ולזרום עם התחושות שלנו. כך נשתל הכרם בהקפדה על שימור הטרסות העתיקות, וניצול מערכות ההשקיה הקדומות, כך נבנו הצימרים מוצנעים בנוף אך גם חשופים אליו לחלוטין -  בנויים בהתאמה לכיווני האוויר והשמש המדבריים ונהנים מכל היתרונות , כך הונחו כל התשתיות - מוצנעות ומשתלבות, כך נבחרו עצי הפרי נשתלו הבוסתנים ונבנו הבריכות- וכך עם הרבה אהבה התחבר הכול למקום שכיף לנו לגדל בו את ארבעת ילדינו.
החווה עוסקת במספר תחומים:  גידול הענבים בכרם, ייצור היין ביקב, אירוח ללינה וארוחת בוקר, אירוח קבוצות לסדנאות והדרכות, ייצור מוצרים בנפחייה ומכירה של המוצרים בגלריה. בחווה, לא מועסקים עובדים זרים ואנו מקפידים לעבוד רק עם ישראלים בוגרי שרות צבאי מלא הגרים כאן איתנו. השכנים הבדואים שותפים לעבודות הזמירה והבציר  ומערכת יחסים של שכנות טובה נבנתה כאן במשך השנים.
ילדנו שותפים מלאים בהחלטות ועוזרים בכל המטלות.  
 
מי אנחנו  
חנה נולדה בקריית שמונה בשנת 1964.
בשנים 1982-1984 שירתה כמורה חיילת בבית ספר שדה שדה בוקר ומשם האהבה לנגב ולמרחבים.
איל  נולד בחיפה בשנת 1959.
חלק מלימודי התיכון עשה במושב אביגדור בתיכון באר טוביה ומשם החיבור לחקלאות.
שירת בצנחנים ובהמשך שימש כמדריך בוגר בבית ספר שדה שדה בוקר.
שם הכרנו.
בהמשך למדה חנה לימודי עיצוב ואדריכלות ואיל למד צילום.
בשנת 1991 עברנו לגור במצפה רמון ועבדנו ברשות שמורות הטבע.
בשנים אלו עבדה חנה בחי רמון ושם כתבה את ספר השירים "צב לא מצחצח שיניים"  ואיל פיתח את תכנית החינוך לצה"ל קצין שומר טבע.
חנה עבדה בתכנית קרב כרכזת תכניות באיזור הדרום ובעבודתה פיתחה תכניות לימודים לבתי ספר וגנים ובהמשך שימשה רכזת פדגוגית של הדרום.
חנה בוגרת מסלול הנחיית קבוצות בסמינר הקיבוצים, לומדת תרפיה בציור אנטרופוסופי ועובדת בהנחיית קבוצות הן בחווה והן מחוצה לה.
במהלך השנים הללו תפקד איל בהתנדבות כמפקד יחידת החילוץ הר הנגב , וכיום הינו
מתנדב מן השורה בצוות הפרשים של היחידה.
איל למד נפחות אצל חופי בקיבוץ עין שמר , ניתן להתרשם ממוצרי הנפחייה בחנות החווה.
את מלאכת עשיית היין למד אצל יובל בן שושן מיקב בן שושן בברור חייל וביקב שורק בטל שחר.       
     
                                                  
 

 
 
 

  
נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה
צרו קשר ונשוב אליכם
 

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רימון מספרת
 

 

 

לייבסיטי - בניית אתרים