דף הבית

הצימרים

היין

קבוצות

חנות

צור קשר

 
   
   
     

אודותינו 
חוות כרמי עבדת הוקמה על ידינו - חנה ואיל יזרעאל בשנת 1998. חלומות רבים על חווה בנגב, גידול ענבים והכנת יין התאפשרו עם הכרזתו של פרויקט דרך היין. בחיפושנו מצאנו ערוץ ואדי נסתר בו נתגלו שרידיה של חווה חקלאית קדומה לגידול ענבים וההתאהבות במקום היתה מידית.
את האהבה לנגב קיבלנו בבית ספר שדה שדה בוקר. שנים של שיטוטים בשבילים, בקניונים בחוות העתיקות ובבבוסתנים, וטיולים במדבריות סיני אוסטרליה ומרוקו יצרו את החזון והפנטזיה. למדנו להקשיב למדבר, לכבד אותו, ובעיקר לא לנסות ולאלף אותו. כשעמדנו על הגבעה, ממנה נשקף ערוץ הואדי, כאשר בקושי סימני הגלגלים של הרכב ניכרים בשטח, התחלנו לדמיין את המקום וכיצד יראה בעתיד. החלטנו לא לקחת אדריכלים  ולזרום עם התחושות שלנו. כך נשתל הכרם בהקפדה על שימור הטרסות העתיקות, וניצול מערכות ההשקייה הקדומות, כך נבנו הצימרים מוצנעים בנוף אך גם חשופים אליו לחלוטין -  בנויים בהתאמה לכיווני האוויר והשמש המדבריים ונהנים מכל היתרונות , כך הונחו כל התשתיות - מוצנעות ומשתלבות, כך נבחרו עצי הפרי נשתלו הבוסתנים ונבנו הבריכות- וכך עם הרבה אהבה התחבר הכל למקום שכיף לנו לגדל בו את ארבעת ילדינו.
החווה עוסקת במספר תחומים:  גידול הענבים בכרם, ייצור היין ביקב, ארוח ללינה וארוחת בוקר, ארוח קבוצות לסדנאות והדרכות, ייצור מוצרים בנפחייה ומכירה של המוצרים בגלרייה. בחווה, לא מועסקים עובדים זרים ואנו מקפידים לעבוד רק עם ישראלים בוגרי שרות צבאי מלא הגרים כאן איתנו. השכנים הבדואים שותפים לעבודות הזמירה והבציר  ומערכת יחסים של שכנות טובה נבנתה כאן במשך השנים.
ילדנו שותפים מלאים בהחלטות ועוזרים בכל המטלות.                                                    
 


  
נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה
צרו קשר ונשוב אליכם


אודות

 
 

מי אנחנו

 

הסטוריה

 

אקולוגיה

 

דרך היין

 

עונות השנה

 

ארכיון

 
 

 

לייבסיטי - בניית אתרים