אטרקציות בדרום לילדים

מילוי חול צבעוני מכתש רמון

אטרקציות בדרום לילדים - מילוי חול צבעוני מכתש רמון

מי לא אוהב לשחק בחול?
איסוף חול צבעוני בבקבוקים, סידור החול בשכבות צבעוניות יפות ואפילו ציור בין השכבות בעזרת קיסם או ענף דק שימצא בשטח היא אטרקציה שילדים אוהבים במיוחד. במכתש רמון לא רחוק מאתר הנגרייה המפורסם וממש לצד הכביש ניצלו ברשות הטבע והגנים מחצבה ישנה שעברה שיקום ושפכו בה ערימות של חול צבעוני וכך יצרו ממש גן משחקים קסום לילדים. בחנות החווה ניתן לקנות צנצנות ממוחזרות למילוי החולות.


מילוי חול צבעוני במכתש הגדול

אטרקציות בדרום לילדים - מילוי חול צבעוני במכתש הגדול

פעילות דומה של איסוף חול צבעוני ניתן לעשות גם במכתש הגדול. מחוות כרמי עבדת מומלץ לנסוע לירוחם לעשות תצפית על מכתש מהר אבנון ( יש שילוט מן הכביש) ולרדת אל המכתש. לאחר מספר ק"מ מתגלה עץ אקליפטוס ולידו חניון יום. ממש ליד החניון, בסלעים הטבעיים של המכתש ניתן להסתובב ולמצוא חולות בצבעים שונים ומגוונים אותם אוהבים הילדים למלא בבקבוקים. בחנות החווה ניתן לרכוש צנצנות ממוחזרות לפעילויות אלו.


חוות האלפקות מצפה רמון

אטרקציות בדרום לילדים - חוות האלפקות מצפה רמון

חוות האלפקות במצפה רמון מהווה אטרקציה לילדים כבר שנים רבות. המפגש של הילדים עם האלפקה או הלמה – חיות צמריריות וידידותיות שישמחו לקבל מן הילד מנת תערובת מכף ידו תמיד משעשע ומצחיק. אם תבקשו יפה ישמחו לתת לילדכם לרכוב על הלמה לטיול קצר בחווה וממרום מושבו לצפות אל שאר חיות החווה. פעילות האריגה מצמר האלפקות תשאיר אתכם עם מזכרת יפה מן החווה, ואם תרצו תוכלו לצאת לטיול סוסים אל נופיו המרהיבים של מכתש רמון.


חי נגב קיבוץ רביבים

אטרקציות בדרום לילדים - חי נגב קיבוץ רביבים

בחי נגב תוכלו לטעום כמעט מהכול. תצפיות על בעלי חיים מדבריים - כזאבים ושועלים, דורסים במגוון גדול פרסתנים, עופות מים באגם כמו כן, חיות מחמד, קופים, תוכים, פינת ליטוף והאכלת בעלי חיים. בחי נגב מגוון פעילויות לילדים מאפיית פיתות בדואיות בטאבון, בנייה בבוץ, פינות יצירה ועוד. האירוח המדברי כולל תה צמחים , לבנה ושמן זית וזיתים מעשה בית. ניתן לערוך סיור ברכבת ברחבי קיבוץ רביבים.


חי רמון מצפה רמון

אטרקציות בדרום לילדים - חי רמון מצפה רמון

חי רמון ממוקם סמוך למרכז המבקרים במצפה רמון. רשות הטבע הגנים פתחה את האתר על מנת לאפשר למבקרים לפגוש את חיות הבר, הזוחלים והמכרסמים אותם קשה יותר לראות בטבע. לעיתים טיול באזור מדברי משאיר רושם שהמדבר שומם ולא כך הוא. מתחת לפני השטח הכול רוחש וחי. בחי רמון תוכלו לראות חיות פעילות לילה או זוחלים ומכרסמים החיים מתחת לאבן. בתצוגה הסברים מפורטים וניתן לבלות במקום מספר שעות כאשר הילדים יקבלו דפי הפעלה שילמדו אותם על החיות.


נחשיה בית ספר שדה שדה בוקר מדרשת בן גוריון

אטרקציות בדרום לילדים - נחשיה בית ספר שדה שדה בוקר מדרשת בן גוריון

בית ספר שדה שדה בוקר פותח את שעריה של פינת החי המציגה זוחלים פרוקי רגליים ומכרסמים מן האזורים המדבריים. פעילות חינוכית ולימודית מצוינת למשפחות הרוצות להעשיר את ההכרות שלהם עם המדבר.


טיולי אופניים למשפחות

אטרקציות בדרום לילדים - טיולי אופניים למשפחות

טיולי אופניים הפכו כבר מזמן לבילוי לכל המשפחה. בשנים האחרונות מתקיים פיתוח מואץ של נושא האופניים בנגב באמצעות בנייה והסדרה של מסלולי אופניים רבים, הדפסת מפות עם הבילים המסומנים וחברות שמציעות שירותים למטיילים. חברת גיאופן ממדרשת בן גוריון מתמחה בהשכרת אופניים כולל אופניים לילדים או מנשאים מיוחדים לילדים קטנים. מידע על מסלולים מתאימים תוכלו לקבל גם בחברת גיאופן וגם אצלנו בכרמי עבדת. לאורחי החווה יש הנחה של 10% בדמי השכירות.


צריף בן גוריון ואחוזת קבר דוד ופולה בן גוריון

אטרקציות בדרום לילדים - צריף בן גוריון ואחוזת קבר דוד ופולה בן גוריון

אם בסיור לימודי חפצתם, הכרות עם המורשת של מדינת ישראל מקום המדינה, הכרות עם המהלכים שהביאו להקמת של מדינת ישראל, אם הכרות אם מי הביא להקמתה של מדינת ישראל וידע לחזות תהליכים שנים רבות קדימה – אדם שכל מנהיגנו מאז מנסים לחקות את דרכו הצנועה וההחלטית ביקור בביתו שבקיבוץ שדה בוקר הוא חובה. במקום סרט אנימציה החדש ותערוכות מתחלפות הדרכה באמצעות שחקן ועוד. לסיום ניתן לנסוע למדרשת בן גוריון ולבקר בגן הלאומי קבר בן גוריון שם ביקש בן גוריון להיקבר ושם קבורה לצידו אשתו פולה. שם תוכלו ליהנות מתצפית מרהיבה על נחל צין ובמדשאות שסביב הקבר ניתן לראות לא פעם יעלים משוטטים בשבילי הגן.


נווה מדבר

אטרקציות בדרום לילדים - נווה מדבר

בילוי מרגיע ונעים לכל המשפחה. בחמי נגב מרחצאות מים חמים טרמו מינרליים הנשאבים ממעמקי האדמה. בריכות בדרגות חום שונות, ג'קוזי, בריכה חיצונית מחוממת, ומתקן ספא לטיפולים הבריכות אינן עמוקות מדי ומתאימות לילדים. במקום מזנון לארוחות קלות. לאורחים של כרמי עבדת הנחה של 10%.


אירוח בדואי מסורתי

אטרקציות בדרום לילדים - אירוח בדואי מסורתי

חיי הנוודים הבדואים תמיד ריתקו את הטיילים בנגב. לאחרונה עוברת החברה הבדואית שינויים רבים וכמעט כולם חיים בישובי קבע. הנוודות היא בעיקר יציאה עם העדרים אחרי המזון וזה נעשה על פי עונות השנה השונות. בכפר עבדת פתחה משפחת אל קשחר את ביתה למטיילים ומאפשרת לחוות את החיים המסורתיים של הבדואים. ניתן ללון באוהל המשפחה או לקבל ארוחת ערב מסורתית המוגשת על מגש פח עם העופות והאורז המסורתיים.


מוזיאון חיל האוויר

אטרקציות בדרום לילדים - מוזיאון חיל האוויר

ליד באר שבע בקיבוץ חצרים ממוקם מוזיאון חיל האוויר. מטוסים ישנים מקום המדינה מוצגים בו יחד עם מטוסים מודרניים המשמשים את חיל האוויר כיום. סיפורי מלחמות ישראל דרך עיניו של חיל האוויר מרתקים משפחות וילדים המבקרים במקום.


כפר הנוער ניצנה והיישוב קדש ברנע

אטרקציות בדרום לילדים - כפר הנוער ניצנה והיישוב קדש ברנע

את כפר הנוער ניצנה הקים לובה אליאב – ציוני נלהב שהיה אחד החשובים בממשיכי דרכו של בן גוריון ליישוב הנגב. כפר הנוער עוסק בפעילויות חינוכיות רבות עם בני נוער מן הארץ ומחו"ל, עוזר בקליטת עולים חדשים שמגיעים לארץ לפני הוריהם, ומחזיק אולפן לשפה העברי. בכפר יש בנוסף גן סולארי בו יכולות משפחות עם ילדים ללמוד על מערכות סולאריות שונות של חימום מים, קירור ומיזוג באמצעים טבעיים, שימוש במי הטל והערפל בלילה, ועוד. בנוסף ניתן לסייר בחממות העגבניות במושב קדש ברנע, לבקר ביקב הבוטיק קדש ברנע של משפחת צדוק, או במפעל הריבות קסם המדבר של משפחת צמח. אצל אדוארד אפשר לטעום דבש דבורים שנעשה במקום.


 

אטרקציות
בדרום לילדים

אטרקציות
בדרום