• הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

מגוון אטרקציות בדרום לילדים

הדרום הולך ונעשה פופולארי בתקופה האחרונה, כשהוא מושך אנשים מהארץ ומהעולם. המדבר רחב הידיים, השמיים הכחולים וסוגי אטרקציות שונות המוצעות לילדים, משפחות, טיילים ואנשים האוהבים שקט ושלווה הפכו את המדבר לאטרקטיבי ומסקרן. משפחות רבות שבעבר נמנעו מהמדבר בשל התנאים היחסית קשים או המרחק כיום מוצאות את המדבר כיעד מושלם לחופשה. אם כך, איזה אטרקציות בדרום לילדים ולהורים ניתן למצוא שעושות את החופשה למושכת ומושלמת כל כך?

טיולים בדרום

טיולים בדרום הם מן הסתם אחת האטרקציות המרכזיות, למשל טיול על גמל במדבר יכול להפוך יום טיול רגיל לחוויה ייחודית. גם טיול רגלי בין גבים מלאים מים (בעונה כמובן) באמצע השממה יכולים לשדרג את הטיול ולשנות את אופיו החם והיבש. ניתן למצוא באזור הנגב טיולים הכוללים ירידה עם חבלים (כמו נחל עקרבים), טיולי סנפלינג מאורגנים, טיולים לאור ירח מלא בנחל עבדת ועוד.
מומלץ בחום לבחור טיול המשלב אטרקציות בדרום לילדים, אך גם הנאה להורים. דוגמא טובה לכך הינה המסלול של עין עבדת המשלב מעינות יפים הנובעים כל השנה, עתיקות, הליכה רגלית ואפשרות לעצור ולהתרענן בחוות המדבריות הקרובות.

חוות מדבר

הנגב שופע כיום בחוות מדבריות אשר מגדלות גפנים ויין, מייצרות גבינות מעולות ומציעות אירוח מדברי מושלם. אחת החוות שמומלץ לבקר בהן הינה חוות כרמי עבדת, החווה מציעה 6 צימרים מרווחים אשר צמוד אל כל צימר ישנו גב מים מרענן פרטי ונחמד. בנוסף, ניתן ליהנות מגידולי היין של החווה ולראות ציונות למעשה, כיצד מדבר שכיח נעשה ירוק ופורה.
מאחר והורים בעיקר מחפשים אטרקציות בדרום לילדים, בחוות כרמי עבדת יוכלו הילדים ליהנות מהגמלים, מהשחייה בגב, מצפייה בהליך ייצור היין, מהטיולים והנחלים הנמצאים במרחק הליכה ובעיקר מהמרחב הנפלא שהנגב מאפשר לחיות בו. חוות כרמי עבדת הינה אחת החווות היותר וותיקות בנגב ומתוך כך יש בה את כל הנוחות והמרחב לחופשה מפנקת, אך מדברית.

היסטוריה וציונות

חוות כרמי עבדת ממוקמת יחסית קרוב לנחל צין ולמדרשת שדה בוקר. במדרשה קבור דוד בן גוריון, ראש ממשלת ישראל לשעבר והאדם בעל החזון הציוני להפרחת שממת הנגב. אפשר לקחת את הילדים לבקר בקברו של דוד בן גוריון וליהנות מפארק הציפורים הירוק והמוצל שיש לידו. אפשר לשלב את הביקור בצפייה מהמצוק על נחל צין והליכה רגלית קצרה עד למעין עין עבדת.
בנוסף, הנגב שופע סיפורים היסטוריים מרתקים של עמנו ושל עמים אחרים, החל מחייהם של הבדואים המסורתיים וצורת האירוח הלבבית ודרך הבשמים המרתקת שמספרת את סיפורם של הנבטים מלפני אלפי שנים.

הדרום קורא לכם

מאחר וניתן למצוא אטרקציות בדרום לילדים כולל טיולים בדרום, לינה מרווחת, חוות מרתקות, נופים מרשימים והכל במחיר של חופשה משתלמת ונוחה, הנגב מזמין אתכם לבוא ולטעום מיופיו ומעוצמתו. תהנו!