• הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

אטרקציות בדרום למשפחה

יש אתרי תיירות רבים בכל רחבי הארץ ועד כמה שמדובר במדינה קטנה, בשל הייחוד שלה פוקדים אותה תיירים רבים בכל עונות השנה. כאשר מדובר על תיירות פנים אנשים נוטים לדבר על פארקים באזור המרכז, נחלים בצפון וכמובן אילת, אך באזור הדרום והנגב יש נופים, אטרקציות ופארקים כמו שאין בשום מקום אחר בארץ ואין ספק שבשנים האחרונות התיירות באזור עלתה פלאים בשל התפתחות המודעות לתחום. אטרקציות בדרום למשפחה יכולות לכלול טיול במסלול רגלי למרגלות נחל, טיול בשמורת טבע ייחודית, ביקור בגן לאומי בנגב, ביקור באתרי ארכיאולוגיה, השתתפות בפעילויות שונות ועוד.

אילו אטרקציות בדרום למשפחה ישנן?

יש מגוון רחב של אטרקציות בדרום למשפחה. אם אתם נמצאים במסגרת טיולים בדרום אתם יכולים לשלב אותם עם פארקים וגנים לאומיים אשר מציעים אטרקציות שונות כגון מילוי חול מדברי צבעוני בתוך בקבוקים תוך יצירת גוונים ייחודיים, הכנת פיתות על טאבון, ישיבה בתוך מאהל בדואי אמיתי, עבודות בנייה וחימר בסגנון של פעם, למידה על התהליכים האקולוגים שקיימים באזור המדבר והנגב, למידה על חיי המדבר של אנשי קדם וכדומה. במקרים רבים ניתן לראות כי מקום אחד משלב בתוכו כמה אטרקציות ואז יש להיות חכמים ולתכנן את היום בקפידה כדי להבטיח שהות נבונה וממצה. מקומות כאלו יכולים להיות פארקים לאומיים גדולים בהם מגוון רחב של פעילויות ומסלולי טיולים כגון פארק תמנע, מכתש רמון, גן לאומי עין גדי, עין עבדת, עין עקב,
בנוסף לכל אלו ניתן ליהנות מאטרקציות רבות נוספות בעת טיולים בדרום, אטרקציות אלו יכולות לכלול את חוות האלפקות במצפה רמון שם ניתן לרכוב על סוסים ולהאכיל אלפקות, ביקור במרכזי מבקרים תוך למידה על ההיסטוריה של המדינה או על חיות הבר של המדבר, טיולי אופניים ג'יפים ביקור ביקבים מחלבות ועוד.

שילוב החופשה עם צימרים בדרום:

אנשים רבים בוחרים לצאת לחופשה ארוכה בדרום וזאת כדי שיוכלו ליהנות עד כמה שיותר מהאטרקציות ומהנופים הייחודיים שיש לנגב להציע. רבים בוחרים לצאת לחופשה ארוכה והם שוכרים צימר, הצימרים בנגב הם ממש כמו אלו בכל אזור אחר בארץ אך הייחודיות שלהם באה לידי ביטוי בנוף הקסום של הנגב.
צימרים בדרום יכללו בדרך כלל טלוויזיה בכבלים, ג'קוזי, מרפסת עם נוף ייחודי, מיטה גדולה ונוחה, מטבח מאובזר ובו אפשרות לבשל או לפחות לחמם אוכל, מקרר קטן, פינת קפה, מנגל, חצר ולפעמים אפילו בריכת שחייה. כאשר אתם בוחרים בין הצימרים הרבים נסו לבחור צימר שמתאים לכם מבחינת החופשה שלכם וכמובן צימר שמתאים לכם מבחינת האישיות. יש צימרים לזוגות, יש לדתיים, יש שמתאימים יותר למשפחות עם ילדים, יש מבודדים לחלוטין, יש שממוקמים בתוך חוות בודדים הרחק מהכול וכדומה.

וכיצד יש לבחור אטרקציות בדרום למשפחות?

עד כמה שזה ישמע מוזר לכמה אנשים, הדרום טומן בחובו אלפי הזדמנויות, פעילויות, אטרקציות ומסלולי טיולים, ומי שמעוניין לבלות את החופשה שלו או את החג בצורה הטובה ביותר צריך לבחון לעומק את האטרקציות המתאימות לו ביותר.
אם למשל אתם מגיעים עם הילדים לחופשה ואתם רוצים שהם ילמדו על המדינה, על העבר בה ועל החיים במדינה בעבר, תוכלו לקחת אותם למסגרות של פעילויות אשר מציגות לילדים את הסיפורים השונים על המדינה ועל שטחיה. צריף בן גוריון עם סרט האנימציה החדש הוא דוגמא טובה, בפארק תמנע למשל יש מיצג מולטימדיה מרהיב אודות מכרות המלך שלמה וכן הלאה. רצוי לבחון לעומק את הגילאים המתאימים לפעילויות, את משכן, את עלות הכניסה אליהם ואת התאמתם לגיל הילדים.