• הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

אטרקציות בנגב

חוות כרמי עבדת הוקמה בשנת 1998 על ידינו חנה ואיל יזרעאל. לאחר שנים רבות של חיים בדרום והכרות עם האטרקציות בנגב, ולאחר שטיילנו רבות במקומות שונים בעולם וחווינו מפגשים מרתקים עם אנשים שארחו אותנו בביתם החלטנו שבחווה שאנו מקימים יהיו גם צימרים לאירוח.
הקמתו של פרויקט דרך היין אפשר לנו להגשים חלום ישן ולשלב חקלאות וגידול כרמי ענבים ליין, יחד עם ייצור יין ביקב בוטיק משפחתי קטן והקמת צימרים לאירוח.
המפגש עם האורחים בצימרים מאפשר לנו להמשיך לנדוד ולטייל בעולם דרך הסיפורים של האנשים אותם אנחנו מארחים וזאת מבלי לצאת כלל מן החווה אותה אנו אוהבים וכפי שספרה חנה בראיון לאחד העיתונים.

אטרקציות בנגב – תפיסת העולם של חנה ואיל

תפיסת העולם שלנו היא אקולוגית, ואנו מוקירים ומעריכים את המדבר שסביבנו.
בהתלבטות כיצד לבנות את הצימרים ואיזו תפיסת אירוח ואטרקציות בנגב אנו רוצים להציע שאלנו את עצמנו איך אנו היינו רוצים לחוות את המדבר לו היינו מגיעים אליו בפעם הראשונה?
כך גם בנינו את הצימרים שלנו. המדבר והנופים המדבריים הם עיקר האטרקציות בנגב. לכל צימר מרפסת מבודדת המשקיפה אל נופי הנגב והאורחים יכולים לחוות את העוצמה של המדבר בצורה ישירה וללא הפרעה. להבדיל מן האופנה הרווחת בצימרים כיום בה הצימר הוא העיקר ולכן גם האבזור בהתאם, הצימרים שלנו נבנו ללא טלוויזיות ומערכות קולנוע ביתיות וזאת על מנת לנתק את האורחים מן הטכנולוגיה המודרנית וללמד אותם ליהנות מן השקט המדברי. לא פעם מספרים לנו אורחים שאך סיימו את חופשתם שפשוט נהנו מלשבת ולשוחח אחד עם השני – כמה התרחקה החברה המודרנית מצורך כה פשוט ובסיסי. בצימרים יש מערכות מוסיקה איכותיות, מכונת אספרסו לקפה משובח ויין מן היקב שלנו – הדגש הוא על חופשה שונה ומיוחדת ולא על התנזרות ממנעמי החיים. הצימרים של חוות כרמי עבדת נמצאים במרכזם של אטרקציות בנגב ומסלולי הטיול מהיפים בדרום – עין עבדת גדול המעיינות והאטרקציות בנגב, הזורם בקניון מצוקי ומרשים נמצא במרחק הליכה מן החווה, מסלולי הליכה נוספים אל פינות נסתרות במדבר – מידע עליהם תוכלו לקבל בחווה או בעמוד אטרקציות בדרום, מסלולי רכיבה מדהימים על אופניים – מידע עליהם תוכלו לקבל בעמוד טיולי אופניים בדרום או טיולי סוסים וג'יפים הזמינים למטייל. אטרקציות בנגב בחוות כרמי עבדת נותנים חוויה שונה ומיוחדת ואנו נבחרנו 3 פעמים כאחד מעשרת הצימרים הטובים בישראל.

אטרקציות בנגב – חווית הנפחייה וחוויות נוספות

במסגרת אטרקציות בנגב בכרמי עבדת ניתן להדגים את עבודת הנפח בנפחייה שלנו. לאחר ביקור קצר בציורי הסלע העתיקים בחווה המהווים אטרקציות בנגב מן התקופות העתיקות, מעביר איל בנפחייה של החווה סדנת הדגמה ובה מראה עבודה בברזל בהשראת ציורי הסלע וכן מדגים ייצור של מוצרים נוספים. לפני מספר שנים בכתבה שעשו בעיתון נשיונל גיאוגרפי הישראלי על ציורי סלע עתיקים בנגב הוקצה פרק לעבודתו של איל ולציורי הסלע. פעילות הנפחייה צבעונית ומרתקת ומתאימה לכל גיל. ביקב של החווה ניתן לחוות אטרקציות בנגב בנושא יין אומנם פעילות ההכנה של היין מתרכזת לתקופות מסוימות ולא תמיד ניתן לחוות אותה אבל אנו מדגימים את פעילות פיקוק בקבוקי היין ומאפשרים לילדים לטעות מיץ ענבים ששמרנו מן הבציר.

אטרקציות בנגב – מידע על אטרקציות לילדים בסביבה הקרובה

אנו נמצאים במרכזם של אטרקציות בדרום לילדים – מרחק נסיעה קצר מחוות האלפקות במצפה רמון, שם ניתן לראות מאות אלפקות מרשימות וחיות נוספות ולחוות האכלה של האלפקות מן היד.
30 דקות ממכתש רמון בו ניתן למלא חול צבעוני בבקבוקים- אחת מן האטרקציות בנגב המפורסמות ביותר. במסגרת שיקומו של מכתש רמון השתמשו במחצבה ישנה הסמוכה לכביש ורכזו בה ערמות של חול צבעוני בצבעים שונים ומשפחות רבות עם ילדיהן מבלות שם בהנאה רבה.
20 דקות מחי נגב בקיבוץ רביבים שם נמצא מגוון מחיות המדבר וניתן לעשות הפעלות שונות לילדים כמו הכנת פתה בדואית על האש, בנייה של לבני בוץ ועוד.
אטרקציות בנגב גרמו לפריחה בתעשיית הצימרים בדרום וניתן כאן סקירה קצרה על הנושא.

השם צימר הגיע לשפה העברית מן השפה הגרמנית ופירושו חדר. בתחילת הדרך חיקו הצימרים בישראל את המודל האירופי – שם השכירה משפחה שרצתה השלמת הכנסה חדר בביתה למטיילים באזור. המטייל התארח בבית המשפחה ואפילו את ארוחותיו היה אוכל עם המשפחה המארחת. בתקופות בהן טיילנו באירופה זכורים לי מקרים בהם התארחתי אצל משפחות נחמדות מאוד דבר שהוסיף מימד של הכרות אישית עם התושבים באותה מדינה, אך זכורים לי גם מקרים בהם איכות החדר הייתה בסיסית ממש והמארחים נראו כמי שממלא את חובתו ולא יותר – באווירה כזו קשה ליהנות מן האירוח והיתרון היחיד היה המחיר הזול של הלינה בהשוואה לבתי המלון. הצימרים בישראל והצימרים בנגב שמוקמו בתחילת דרכם ליד האטרקציות בנגב היו חדר בבית המשפחה או מבנה נייד בחצר המשק במושב או בקיבוץ שהציעו תנאים בסיסיים מאוד של מטה ומקלחת ולעיתים קומקום מים ואביזרים להכנת תה וקפה. אנשים לא בילו את זמנם בתוך הצימר ומטרתו העיקרית הייתה לאפשר להם לטייל באותו איזור במקרה של הנגב לחוות את האטרקציות בנגב, ולהגיע בסוף היום למיטה חמה. כמובן שמחירי הלינה בצימרים בישראל היו זולים בוודאי ביחס לבתי המלון ולכפרי הנופש.

צימרים בדרום יצרו מהפכה של ממש בתרבות הטיול בארץ ואפשרו לישראלים רבים לחקור ולהכיר את הארץ. פינות טבע קטנות ונסתרות ואטרקציות בנגב לילדים שרק התושבים המקומיים הכירו, ושמם עבר בסתר מפה לאוזן היו תמריץ לתושבים מקומיים לבנות לידם צימרים ולעודד מטיילים לבוא ולהתארח אצלם ולבקר באותן פינות חמד.
תוך מספר שנים הפכו מקומות אלו למוקד משיכה וצימרים רבים ונוספים נפתחו לידם על מנת לענות על הביקוש של המטיילים כמו גם לייצר מקור הכנסה נוסף לתושבים.
כאן נכנס מוטיב תחרותי בין בעלי הצימרים בישראל. ככל שגדל ההיצע ועל מנת למשוך את המטייל לצימר מסוים החלו בעלי הצימר לשדרג את החדרים ולהוסיף אבזור מיוחד ומכאן השמיים הם הגבול. בצימרים כיום ניתן למצוא ג'קוזי עם מים חמים, בריכה חיצונית פרטית, סאונה, מטבחים מאובזרים ברמה גבוהה, מערכות מוסיקה וDVD – איכותיות, מיטות אפריון ענקיות, אח עצים לחימום וארוחות מפנקות שמגיעות אל החדר עצמו.
חלק מן הצימרים בישראל הפכו למוקד עלייה לרגל וישראלים רבים נוסעים לחופשה פשוט כדי ליהנות ממנעמי הצימר ולעיתים כלל לא יוצאים ממנו החוצה.
תרבות שלמה של נופש סביב הצימרים בישראל התפתחה בשנים האחרונות.
וכך יוצא ששוב גרמו הצימרים בישראל למהפכה שנייה תוך מספר שנים.
כמובן שמחירי הצימרים התייקרו מאוד וכיום מחירם גבוה לעיתים בהרבה ממחירם של בתי המלון המפוארים ביותר.