יקב בוטיק - שיטפון בכרם
יקב בוטיק - כרם וזיתים

יקב בוטיק

במסגרת פרויקט התיישבות ייחודי, ומתוך כוונה לשחזר את התוואי הקדום ואורח החיים לאורך דרך הבשמים הקדומה, קמו לאחרונה באזור הר הנגב מספר חוות בודדים.
חנה ואיל יזרעאל, מקימי חוות כרמי עבדת, שתלו את כרם הענבים ליין על שרידיה של חווה חקלאית קדומה בת אלף וחמש מאות שנה. הכרם השתול על הטרסות העתיקות נהנה משיטפונות החורף המפורסמים של הר הנגב, ממנות הקור בחורף ומן היובש של הקיץ.
תנאי אקלים משובחים אלה היו הבסיס לתעשיית היין הגדולה שהייתה כאן בעבר דבר שהוביל באופן טבעי להחלטה להקים יקב בוטיק בחווה.

הגתות שנתגלו בעיר העתיקה עבדת, מרתפי היין החצובים בסלע, ועדויות על שווק התוצרת המשובחת לבירת הנבטים פטרה ולאזור כולו מעידים על כך היטב. זני הקברנה סוביניון והמרלו המטופלים והנבצרים בעבודה ידנית והמקבלים ארומה מדברית מיוחדת האופיינית לאזור הופכים ליין משובח ביקב בוטיק כרמי עבדת.

יקב בוטיק - סודות ייצור היין

יקב בוטיק כרמי עבדת הוקם לאחר שהחלטנו לסגור מעגל, ובנוסף לגידול הענבים לייצר את היין במקום. איל החל ללמוד את סודות ייצור היין מיובל בן שושן מברור חייל ויינות החווה הראשונים יוצרו יחדיו ביקב בן שושן בברור חייל.
בשנת 1995 הוקם יקב בוטיק כרמי עבדת ומאז מיוצרים היינות בחווה.
יקב בוטיק מאפשר לחקור ולהתנסות בתהליכים וטעמים שונים, וכך אנו עוברים תהליך מרתק המשלב מצד אחד את גידול הענבים עם הארומות והטעמים המאפיינים את הנגב ושונים כל כך מאזורי גידול אחרים, ותהליך ייצור היין בו אנו מנסים לשמר טעמים אלה ולחקור אפשרויות של ייצור מגוון יינות בתהליכים שונים.
כך התחלנו בייצור המרלו והקברנה סוביניון יינות אדומים יבשים קלאסיים, יין הרוזה הצטרף אליהם לאחר שמצאנו שבערבי הקיץ של הר הנגב אין כמו יין קל וצונן מן המקרר מול השקיעות היפות.
טעויות מובילות לפעמים למקומות טובים ומעניינים, וכך נולד יין הסומק – יין אדום קל מבציר מוקדם המאופיין בטעמי מדבר.
בנוסף יקב בוטיק כרמי עבדת החל לייצר יין קינוח בסגנון פורט וליקרים מפירות הגדלים בבוסתני החווה.
יין תשרי הכשר למהדרין וכשר לפסח הצטרף לאחרונה למשפחת היינות שלנו.
יקב בוטיק כרמי עבדת פתוח לקהל לטעימות יין. עוברי אורח בדרכי הנגב מוזמנים ליקב - תמיד ימצא מי שימזוג להם יין ישירות מן החבית.
בחנות החווה ניתן לרכוש את היינות שלנו במחירים סיטונאיים וניתן להזמין משלוח יין לכל מקום בארץ ובעולם.
 

חוויית יין בחווה - מילוי בקבוקי יין באופן עצמאי לסרטון ופרטים