• הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

חוות בודדים בנגב

הנגב הוא איזור מופלא, מלא בהיסטוריה ובטבע אינסופי המשתלבים אלו באלו.
לראשונה הגענו לנגב כאשר היינו בצבא ושירתנו בבית ספר שדה בשדה בוקר. שם למדנו להכיר את המדבר ואת הקסם הגדול של החיים בו ולימים הקמנו את חוות כרמי עבדת. כאשר חיפשנו מקום להקים בו את ביתנו התוודענו לפרויקט המקסים של חוות בודדים בנגב ובחרנו להקים כך את ביתנו.
כך מצאנו את החווה המקסימה והמבודדת שלנו והקמנו אותה מאפס.

מהן חוות בודדים בנגב?

חוות הבודדים בנגב הן צורת התיישבות הקיימת עוד מקום המדינה ומטרתה לקדם את ההתיישבות בנגב באופן שיפתח את האדמה ואת החקלאות שבה, בהתאם לחזונו של דוד בן גוריון לפיתוח והפרחת הנגב.
על מנת להקים את חוות הבודדים בנגב קיבלנו אישור מהמדינה לחכור את השטח ולהקים בו את ביתנו ואת החווה. בחוות בודדים בנגב ניתן לעסוק בחקלאות ואף בתיירות וכך קמו מספר חוות בודדים בנגב העוסקות בתחומי חקלאות שונים ומרתקים כמו גידול עיזים והכנת חלב וגבינות, גידול זיתים או גידול ענבים וייצור יין כחלק מתכנית דרך היין כמו בחווה שלנו בכרמי עבדת.

הצלחת פרויקט חוות בודדים בנגב

מאז שהחל פרויקט חוות הבודדים בנגב חזינו בהתפתחות מופלאה של האזור.
בעבר, הנגב נחשב בעיני רבים כאזור גדול ומשעמם, אך היום אנשים רבים מגיעים אל הנגב במיוחד כדי לחזות בחוות הבודדים ובחקלאות המיוחדת שהן פיתחו, להנות מאפשרויות התיירות שבו וכך לגלות את הנגב מחדש.
גם בחוות כרמי עבדת, שלה מעמד של חוות בודדים, תוכלו להנות מהצימרים הקסומים שבנינו בעצמנו, לחזות בחקלאות המדברית שפיתחנו בכרם הענבים, תוך זיקה למסורת החקלאות שהתקיימה במקום לפני אלפי שנים ואף לקחת חלק בתהליך, אם תרצו, במסגרת הסדנאות השונות שלנו. אנו מאמינים גדולים בפרויקט חוות בודדים בנגב ובחשיבותו לפיתוח הנגב ולמדינה כולה.
בחיינו בחוות כרמי עבדת אנו משתדלים ליישם את חזון חוות הבודדים וחזון דוד בן גוריון בכל פעולה שלנו כשהכול נעשה מתוך מחשבה על הטבע והסביבה. נשמח אם תבואו לחלוק איתנו את החוויה הזו.