אטרקציות בדרום

אירוח והדרכת קבוצות, ביקור ביקב וטעימות יין, סיורים מאורגנים בחווה

השנים האחרונות מביאות הרבה עדנה לנגב. האזור, ששנים נחשב לשומם ומרוחק עם אפשרויות מעטות, התפתח מאוד וכיום אטרקציות בדרום ובין היתר אטרקציות בדרום לילדים כוללות אפשרויות רבות ומגוונות מתחומי עניין שונים.


אטרקציות בדרום בנושא טעימות יין

אטרקציות בדרום בנושא טעימות יין:

תחום ייצור יין הבוטיק בנגב הולך ותופס מקום של כבוד בתעשיית היין בארץ. מקומץ משוגעים שהימרו על כל הקופה וזכו למבטים תמוהים התחיל הנגב לייצר יינות משובחים ומפתיעים. אוהבי יין רבים מגיעים לנגב בחיפוש אחר הטעמים המיוחדים. יקבי הבוטיק פותחים את שעריהם הן להסבר על הגידול המיוחד של הגפנים במדבר והן להסבר על דרך ייצור היינות בנגב.
אנו בכרמי עבדת מגדלים בכרם ענבי קברנה סוביניון ומרלו ומייצרים מהם מגוון יינות ובהם רוזה, יין אדום קל בשם סומק, קברנה ומרלו כאשר ניתן לטעות אותם מבצירים של מספר שנים, בלנד בין הקברנה למרלו בשם קדם , יין קינוח מתוק בסגנון פורט וכן ליקרים מפירות הגדלים בבוסתנים שלנו.
במסגרת אטרקציות בדרום פתוחה החווה לטעימות יין ללא תשלום וללא צורך בתיאום. לקבוצות המעוניינות בהדרכה הביקור והסיור בתשלום.

לפרטים נוספים עבור לקטגוריית יקב בוטיק
אטרקציות בדרום בנושא לינה ואירוח

אטרקציות בדרום בנושא לינה ואירוח:

בנגב ניתן למצוא כיום אפשרויות רבות ומגוונות ללינה ואירוח. מאהלים בדואיים בהם ניתן לחוות את התרבות והמסורת המזרחית, לישון על גבי מזרונים וליהנות מארוחת ערב בדואית, חאנים מדבריים המארחים מספר משפחות ומאפשרים גם פינוקים של העולם המודרני, לינה כפרית אותנטית, וצימרים מיוחדים בהם יחד עם פינוקים מודרניים ניתן ליהנות גם מחוויה מדברית נופית ואקולוגית.
במסגרת אטרקציות בדרום מארחת חוות כרמי עבדת אורחים ב – 6 צימרים מיוחדים הצופים אל נופיו של נחל צין אליהם צמודים גבי מים פרטיים לטבילה ורחצה.

לפרטים נוספים עבור לקטגוריית צימרים בדרום
אטרקציות בדרום בנושא חקלאות

אטרקציות בדרום בנושא חקלאות:

ענפי חקלאות רבים מתבססים לאחרונה בנגב. גידולים שנחשבו אופייניים למקומות צפוניים יותר מצליחים היטב בנגב. עצי פרי הדר שרבים מהם נעקרו במרכז הארץ והפכו לשכונות מגורים הולכים וממלאים מרחבים עצומים בנגב, מטעי זיתים מלאכותיות ממי תהום מליחים הנשאבים מעומק הקרקע, רפתות לחלב השוברות שיאי תפוקה בגלל אקלים יבש ונוח לפרות, צמחי תבלין קוסמטיקה ועוד.

לפרטים נוספים עבור לקטגוריית יקב בוטיק
אטרקציות בדרום בנושא מזון

אטרקציות בדרום בנושא מזון:

ליד גידולים חקלאיים אלו התפתחה גם תעשייה משפחתית של יקבי בוטיק, מחלבות, מפעלים קטנים לייצור ריבה דבש ועוד. מקומות אלו פתוחים לקהל ומאפשרים הצצה מרתקת הן לאורח החיים של המתיישבים בנגב והן לעולם ייצור המזון המשפחתי. סיורים אלו כוללים טעימות ואפשרות של רכישה מן המוצרים במחירים סיטונאיים ישירות מן היצרן.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
אטרקציות בדרום בנושא טיולים

אטרקציות בדרום בנושא טיולים:

מאז קום המדינה נחשב הנגב גן עדן להרפתקנים. מטיילי תרמיל שנדדו בין שביליו מבלי לראות נפש חיה, מטיילי 4X4 שהמרחבים הפתוחים של הנגב קוראים להם, מטיילי האופניים שגילו את שבילי העיזים בנגב והפכו אותם לסינגלים אטרקטיביים, מטיילי הסוסים והגמלים הנודדים על גב הסוס או הגמל ממקום למקום ועוד.

לפרטים נוספים עבור לקטגוריית טיולים בדרום
אטרקציות בדרום בנושא אסטרונומיה

אטרקציות בדרום בנושא אסטרונומיה:

שמים בהירים ברוב ימות השנה ומעט אורות של יישובים הפכו לאטרקציה לחובבי האסטרונומיה, אם באירועים מיוחדים של מטרי הכוכבים הנופלים של חודש אוגוסט כאשר אלפי מטיילים מגיעים לנגב לזכות בחוויה מרהיבה או בלילות רבים אחרים בהם נראים טלסקופים של כוכבים מכוונים אל השמים הבהירים. מצפה הכוכבים הגדול ביותר במזרח התיכון השייך לאוניברסיטת תל אביב ממוקם באף הוא באזור מצפה רמון.
במסגרת אטרקציות בדרום אנו מארחים בצימרים שלנו חובבי אסטרונומיה רבים מהארץ ומחו"ל עבורם אנו מכבים את האורות בחווה – או אז נגלים שמי המדבר בכל הדרם.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
אטרקציות בדרום בנושאים היסטוריים וארכיאולוגיים

אטרקציות בדרום בנושאים היסטוריים וארכיאולוגיים:

שרידים ארכיאולוגיים רבים פזורים במרחבי הנגב ומושכים לכאן מטיילים רבים. לאחרונה החל שיפוץ ושימור של רבים מהם ודרך הבשמים העוברת בנגב אף הוכרה על יד אונסקו כאתר מורשת עולמי. אתרים ארכיאולוגיים רבים עוברים לאחרונה שיפוץ ושימור ומאפשרים הצצה מרתקת לנבכי העבר.
כנסיות עתיקות בערים הנבטיות עבדת, שבטה, וממשית מהוות אטרקציות לצליינים הבאים לשאת בהם תפילה, יקבים ובתי בד עתיקים מחברים את תעשייה היין והשמן המודרנית אל המקורות שלה, מערות קבורה החצובות בעובי האדמה, שרידים של חוות חקלאיות עתיקות ובהן בורות מים הפעילים עד היום מהווים פינה מוצלת גם בימי הקיץ החמים.
במסגרת אטרקציות בדרום אנו עושים סיורים לציורי הסלע העתיקים בחווה – חלקם בני 4000 שנה, אל מבני הקבורה "טומולי" הפזורים בחווה וכן אל הכרם בו אנו מסבירים כיצד אנו מנצלים את השרידים הארכיאולוגיים של הכרם הקדום לגידול הכרם המודרני.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
אטרקציות בדרום בנושא ציונות

אטרקציות בדרום בנושא ציונות:

הנגב המודרני מזוהה יותר מכל עם דויד בן גוריון ראש הממשלה הראשון של מדינת ישראל. משפטו המפורסם "בנגב ייבחן העם בישראל" מראה על החשיבות העצומה שהוא ייחס לנגב במדינת ישראל המתחדשת. אומנם חזונו מתעכב מעט ומדינת ישראל השקיעה משאבים רבים באזורים אחרים אך בשנים האחרונות ניתן לראות מגמות מרתקות של התיישבות ברוח חזונו של בן גוריון כאשר משפחות מגיעות לנגב מתוך אידיאולוגיה וציונות, וצועדות בשבילים שפרץ עבורם בן גוריון.
יישובים קהילתיים שומרי מסורת, מושבים עם חקלאים חדורי מוטיבציה המוכנים להתמודד עם הקשיים הרבים, חוות בודדים, גרעיני מתיישבים לעיירות הפיתוח ועוד. רובם יפתחו את ביתם ויאפשרו הצצה לאורח החיים ולסיבות שהביאו אותם אל הנגב.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
אטרקציות בדרום בנושא אקולוגיה

אטרקציות בדרום בנושא אקולוגיה:

מבחינה נופית המדבר החשוף פגיע מאוד לכל שינוי מודרני שמביא איתו האדם. סימני צמיגי הרכב, שאריות לכלוך ופסולת ועוד. מעוט הגשמים מעכב את השיקום הטבעי לשנים רבות ומחייב זהירות וכבוד רב לכל פעולה.
רבים מן המתיישבים שהגיעו לכאן מתוך אהבה רבה לנופים החשופים של המדבר בחרו בדרך חיים אקולוגית המבטיחה זכות קיום למרחבים העצומים.
אנו בחוות כרמי עבדת ממחזרים את המים האפורים המשמשים להשקיית הבוסתנים, ממחזרים את כל הפסולת האורגנית למזון לבעלי החיים של החווה ואת הפלסטיק והזכוכית חלקם משמים אותנו בחיי היום יום וחלקם מועברים למרכז המחזור במדרשת בן גוריון. בנייה אקולוגית של מבני החווה הלוקחת בחשבון את כיווני השמש והרוחות המדבריות, תשתיות הטמונות בקרקע ואינן פוגעות בנוף, ייצור חשמל מאנרגיית השמש המספק את רוב צרכי החווה כאשר העודפים נמכרים לחברת החשמל, ניצול מי השיטפונות להשקיית כרם הענבים בדיוק כמו לפני 1500 שנה, התקנת מערכות חוסכות חשמל בכל הצימרים כך שכאשר החדרים ריקים כל המערכות מתנתקות ועוד.
בגינון של החווה השתמשנו בעצי פרי ארץ ישראליים וגם אותם שתלנו אך ורק בואדיות כך שינצלו את מי השיטפונות ובכך יחסכו מים מתוקים.
לכניסה לאתר המאפשר לראות את ביצועי ייצור החשמל של המערכת ליחצו כאן

לפרטים נוספים עבור לקטגוריית תיירות אקולוגית
אטרקציות בדרום בנושא אנרגיה חלופית

אטרקציות בדרום בנושא אנרגיה חלופית:

החלטת הממשלה להפנות חלק מן המשאבים הלאומיים לייצור חשמל מן השמש מצאו את הנגב מוכן ומזומן למשימה. שמים בהירים ברוב ימות השנה , מיעוט עננים וקרינה מצוינת הופכים את הנגב לאחד המקומות הטובים בעולם לייצור חשמל מאנרגיית השמש. על גגות רבים בנגב הותקנו לוחות פוטואלקטריים המנצלים את השמש לייצור חשמל ועוד מספר לא מבוטל של חוות ענק לייצור חשמל מתוכננות לקום כאן בשנים הקרובות.
אנו בכרמי עבדת מנצלים את הגג של היקב עליו התקננו מערכת לייצור חשמל המספקת את רוב החשמל שהחווה צורכת ישירות מן השמש.

לפרטים נוספים עבור לקטגוריית תיירות אקולוגית
אטרקציות בדרום בנושא ארכיטקטורה מדברית

אטרקציות בדרום בנושא ארכיטקטורה מדברית:

המגמה לארכיטקטורה באוניברסיטת בן גוריון הממוקמת במדרשת בן גוריון הפכה לשם דבר בינלאומי בחקר הבנייה המדברית והתאמתה לתנאי הקיום הקשים בנגב. בית הבוץ המפורסם שנבנה בשדה בוקר משמש עד היום מוקד משיכה למתעניינים בנושא. לאחרונה הוקמה חברה קבלנית חדשה המייצרת לבנים מאדמה ומאפשרת בנייה ירוקה ואקולוגית של בית החלומות של מי שיבחר בדר זו. אנו בנינו את הצימרים שלנו עם הרבה מחשבה ואנו מיישמים רבים מן העקרונות של הבנייה המדברית.
מיקום הצימרים כך שאינם על קו הרכס ואינם פוגעים בנוף, כיווני הצימרים כך שניתן לנצל את הרוח המדברית הנעימה ובכך לחסוך בעלויות החשמל של מיזוג האוויר, הגג נבנה כך שבחלקו הדרומי יש תוספת של חצי מטר שתפקידה להצל על הקיר הדרומי ולמנוע חימום הצימר בקיץ, תוספת זו של הגג מאפשרת מצד שני לשמש החורף הנמוכה יותר לחמם את הקיר ואת הבקתה. בידוד כפול מן התקן חוסך אף ההוא בהוצאות החימום והקירור ועוד.

לפרטים נוספים עבור לקטגוריית תיירות אקולוגית
עין עבדת - 5 דקות מכרמי עבדת

אטרקציות בדרום - עין עבדת - 5 דקות מכרמי עבדת:

עין עבדת, גדול המעיינות באזור שדה בוקר, אשר שפעת מימיו זורמים כל השנה בתוך קניון מרשים ביופיו, מהווה אתר ביקור הכרחי לכל מי המגיע להר הנגב.
מלכי המצוקים, היעלים נצפים כמעט תמיד, מדלגים על קירותיו הזקופים של הקניון, או שותים ממי המעיין. במסלול - סולמות ( שהרי אנו איננו יעלים) מערות נזירים התלויות על בלימה, מפל זורם, ועצי צפצפה מרשימים בגדלם. ברמת עבדת, מספר מעיינות נוספים אליהם הגישה מחייבת רכב 4X4 או הליכה רגלית. עין עקב, עין עקב עליון, עין זיק, עין שרב ועוד.
לפרטים - עין עבדת 08-6554418.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
מסלול טיול נחל חוורים עין עבדת

אטרקציות בדרום - מסלול טיול נחל חוורים עין עבדת

מסלול מעגלי היוצא מן החווה דרך נחל חוורים ועין עבדת משך הטיול כ - 4-5 שעות. תאור המסלול: יציאה מן החווה בדרך העפר, חציית הכביש לצידו המזרחי שם צמוד לכביש הולכים צפונה על דרך העפר המקבילה לכביש. בסוף הירידה פונים ימינה ונשפכים לאפיקו של נחל חוורים - המסלול מסומן באדום.
בהמשך הנחל הסימון משתנה ולקראת סופו יש לקחת את הסימון השחור לעין עבדת. הליכה דרומה על הכביש עד הכניסה לשמורה ( הכניסה בתשלום יש להתעדכן בשעות הביקור). הליכה בקניון דרך המעיין והבריכה טיפוס במדרגות החצובות בסלע דרך חורשת צפצפות הפרת וטיפוס נוסף בסולמות הברזל ומערות הנזירים עד לראשו של הקניון.
שם מומלץ לגשת לתצפית מראשו של המפל הגדול של עין מעריף ( 60- מטר גובהו). משם ניתן לחצות את המישור חזרה אל החווה (שביל זה אינו מסומן בשטח).

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
אטרקציות בדרום בנושא טיולי אופניים

אטרקציות בדרום - טיולי אופניים מעגליים היוצאים מן החווה וחוזרים אליה

מן החווה יוצאים מספר מסלולי אופניים אטרקטיביים בדרגות קושי שונות. המסלולים מתאימים הן לרוכבים מתחילים ולילדים והן לרוכבים מתקדמים. המסלולים מתאימים לכל עונות השנה. מידע נוסף ניתן לקבל במקום.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
אטרקציות בדרום -עבדת

אטרקציות בדרום - עבדת - 5 דקות מכרמי עבדת:

העיר העתיקה עבדת, שמשה כעיר מרכזית על דרך הבשמים הקדומה, בין תימן לעזה ונתנה לנוסעים שירותים רבים ומגוונים, את חלקם ניתן לראות בין שרידיה הארכיאולוגיים. בעיר נמצא גם היקב האזורי הגדול אליו נהרו שיירות הגמלים עמוסי הענבים בעונת הבציר. במדרונות הקרטון, חצובים מרתפי היין והמחסנים בהם אוכסן הנוזל היקר לפני ששווק על דבשות הגמלים לרחבי הממלכה.
לפרטים - גן לאומי עבדת 08-6551511.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
צריף בן גוריון

אטרקציות בדרום - צריף בן גוריון - 10 דקות מכרמי עבדת:

אתר עלייה לרגל לכל מי המגיע או עובר בנגב אם במסגרת טיול בית ספר, תנועת נוער, או במסגרת של קבוצות תיירים המגיעות אל הנגב מכל קצות העולם. הפשטות והצניעות של הצריף בו חי דויד בן גוריון בשנותיו האחרונות, מול גדלות הרוח והחזון המשמשים מודל והשראה לכולנו משאירים במבקר טעם של געגוע ונוסטלגיה לתקופות אחרות. במדרשת בן גוריון ניתן לבקר באחוזת הקבר של דויד ופולה בן גוריון המוקפת בפארק יפיפה הצופה את נופיו המרהיבים של נחל צין. טיול שקיעה או זריחה מומלצים ביותר.
לפרטים נוספים - צריף בן גוריון 08-6560443.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
מרכז המבקרים מצפה רמון

אטרקציות בדרום - מרכז המבקרים מצפה רמון - 20 דקות מכרמי עבדת:

מרכז המבקרים מהווה שער כניסה מצוין לשמורת הרמון. במקום תצוגה אור קולית מרהיבה על האזור וסרטוני וידיאו מצוינים העושים חשק להגיע ולטייל בכל אותם מקומות. תחנת מידע אזורית בה ניתן לקבל המלצות על מסלולי טיול, עדכון על מזג אוויר ותנאי השטח, וכן מידע רב על אתרים נוספים בהם כדאי לבקר.
בחנות ניתן לרכוש מפות סימון שבילים וחומר הסברה נוסף.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
נווה מדבר

אטרקציות בדרום - נווה מדבר - 20 דקות מכרמי עבדת:

נווה מדבר, כשמו כן הוא נווה מים זורמים בלב המדבר. קידוחים אל עומק האדמה הביאו לגילוי של שכבת מים חמים בעלי סגולות רפואיות. מים אלו משמשים את נווה מדבר, אחוזת בריאות מרשימה שהוקמה ליד משאבי שדה בה ניתן ליהנות מרחצה, מסג'ים שונים, ג'קוזי, סאונה, ספא, ארוחה טובה ועוד. אורחי כרמי עבדת נהנים מהנחה הניתנת במקום.
לפרטים - נווה מדבר 08-6579666 .

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
חוות האלפקות

אטרקציות בדרום - חוות האלפקות - 25 דקות מכרמי עבדת:

בחוות האלפקות במצפה רמון מתקיים מפגש מקרוב עם 600 אלפקות ולמות, וכן חיות רבות נוספות, האכלת האלפקות מכף היד, סיור והדרכה אישיים בשבילי החווה רכיבת ילדים על למות וגמלים ופעילות אריגה בצמר. כל אלה ללא תאום מראש. מומלץ במיוחד לצאת על גב סוסים אל נופיו המרהיבים של מכתש רמון, פעילות זו אינה מחייבת ידע מוקדם ברכיבה ומתאימה לילדים מגיל 8. יש צורך בתיאום מוקדם.
לפרטים – חוות האלפקות 08-6588047.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
חי נגב בקיבוץ רביבים

אטרקציות בדרום - חי נגב בקיבוץ רביבים - גן זואולוגי וכפר אפריקאי אקולוגי - 25 דקות מכרמי עבדת

כפר מיוחד במינו ובו מבני בוץ ייחודיים, בקתות עץ אפריקאיות, אוהלי מנוחה ואירוח,בגן הזואולוגי מתקיים מפגש מרתק עם מגוון בעלי חיים כגון: קופים, טורפים, יענים, עופות דורסים, עופות מים, ציפורים, פרסתנים ועוד - בבתי גידול מיוחדים המאפשרים קירבה ותצפית כמו בטבע פינת ליטוף ופינת האכלה. אירוח מדברי - לבנה מתוצרת עצמית, שמן זית וזעתר, ירקות טריים, זיתים פיקנטיים מתוצרת מקומית ושתייה חמה- הכול חופשי וכלול בכרטיס הכניסה! פינת "חפירות ארכיאולוגיות" – פעילות בנושא דינוזאורים מיני רכבת – נסיעה ברחבי הכפר בנייה בבוץ – פינת התנסות בבנייה בבוץ בשיטת "אדובה".
לפרטים והזמנות - 08-6562688 - 054-2401150

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
מכתש רמון

אטרקציות בדרום - מכתש רמון - 30 דקות מכרמי עבדת:

מכתש רמון, הגדול במכתשי הנגב מתאפיין בשלל נופים מרהיבים ומגוון תופעות גיאולוגיות ייחודיות. דיונות חול אותן חוצים דייקים בני מליוני שנים, חולות צבעוניים, מעין מים זורמים, קניונים, מצוקים ואף "נגריה" – אתר ייחודי ובו פריזמות אבן חול או בזלת הנראה כמו החצר האחורית בנגריה.
לפרטים – מרכז מבקרים מצפה רמון 08-6588698.

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
אירוח בדואי

אטרקציות בדרום - אירוח בדואי

בהר הנגב חיים בדואים רבים. חלקם שומרים על אורח חיים מסורתי, חיים באוהלים, רועים את עדרי הצאן והגמלים, ומכינים את ארוחותיהם על מדורה. במרחב פזורים מספר אוהלים תיירותיים בהם ניתן לחוות את החוויה הבדואית, לשתות כוס תה שרתח על מדורה, לאכול פטיר ולבנה טרייה ולשמוע על אורח חייהם של הבדואים. בנוסף, יש באזור מספר משפחות בדואיות, העוסקות באירוח, בהן ניתן לבקר באוהל המשפחה ולחוות חוויה אותנטית יותר.
לפרטים - חניון בארות - 057-7375265 חאן השיירות - 08-6535777

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
טיולי גמלים

אטרקציות בדרום - טיולי גמלים

כמסורת המדבר ניתן לחצות את מרחביו של הר הנגב על גב גמלים, חמורים או סוסים. על הגמל ניתן לרכב, או לחילופין להעמיס עליו את ציוד הטיול, ולדלג קל רגליים וגב לטיולים בני מספר ימים. מסלול אטרקטיבי ביותר הוא מסלול דרך הבשמים בו ילכו הגמלים על התוואי הקדום של הדרך, יחנו בחאנים הקדומים, ויפגשו את בורות המים, בדיוק כמו לפני 2000 שנה. כמו כן ניתן לחוות חווית רכיבה קצרה החל משעה ומעלה.
לפרטים חאן השיירות - 08-6535777

לפרטים נוספים צור עימנו קשר
אטרקציות בדרום - להרפתקנים

אטרקציות בדרום - להרפתקנים

הר הנגב הוא גן עדן לחובבי הרפתקאות. מצוקיו המגוונים הנם מאתרי גלישת המצוקים (סנפלינג) היפים בארץ, דרכי רכב רבות החוצות אותו לאורכו ולרוחבו מאפשרות אין ספור טיולי ג'יפים אטרקטיביים, מסלולי אופני הרים רבים ( ניתן לשכור אופני הרים באזור) טיולי באגי, ועוד. על מנת לשמור על נופיו הבתוליים והלא פגועים ועל מנת "לחזור הביתה בשלום" יש להתעדכן במרכז המבקרים של רשות הטבע והגנים בשלב תכנון הטיול 08-6588698.
לג'יפים וסנפלינג אדם סלע - 050-5308272
לג'יפים דומלה - 052-3962715
לאופני הרים - גיאופן - 050-6276623 רולינג - 054-7366306
טיולי משאית ספארי - 052-2867489
תום קאר - 08-6595333

לפרטים נוספים צור עימנו קשר    להדפסת העמוד
אטרקציות
בדרום