• הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

טיולים בדרום למשפחות

הרבה אנשים חושבים שהמקומות המועדפים לטיולים נמצאים בצפון אך הדבר אינו נכון. בנגב ובכלל בדרום ישנם אתרי תיירות רבים וקסומים אליהם מגיעים אלפי תיירים בעונת הטיולים, מי שלא מכיר את הנופים של הדרום ישמח לגלות את ההיסטוריה החבויה לבין ההרים הדוממים, הארכיאולוגיה, החוות וכמובן הנוף הייחודי של הנגב.
טיולים בדרום יכולים להיות טיולי אקסטרים ואלו יכולים להיות טיולים רגועים עם ביקור בצימר. אלו יכולים להיות טיולים עם הילדים או טיולים לבד, עם חברים, לכבוד אירועים או סתם בשביל הנפש, מה שבטוח הוא שטיולים אלו משאירים חותם על מי שמגיע אליהם.

קצת על מסלולי טיולים בדרום למשפחות:

אם אתם מגיעים לדרום עם הילדים דעו שיש המון מקומות בהם אתם יכולים לבקר ולטייל יחד עמם. אחד המקומות המומלצים לטיולים הוא באזור מצפה רמון שם ניתן לבקר בחוות האלפקות, תוכלו ליהנות מרכיבה על סוסים, ליטוף והאכלה של למות ואלפקות וטיולים באזור מכתש רמון הייחודי בו חולות צבעוניים ומרכז מבקרים שבו ניתן להשכיל על התהליכים שהמכתש עבר לאורך השנים.
לא רחוק משם תוכלו לבקר במדרשת בן גוריון וללמוד על ההיסטוריה של המדינה, לבקר בביתו של דוד בן גוריון ולקפוץ לעין עבדת הסמוכה בה תוכלו ליהנות מצפייה בממצאים ארכיאולוגיים רבים. הגן הלאומי של עין עבדת מציע לכם מסלולי טיולים מתאימים למשפחות ובו מפלים, קניונים, נחלים והמון צמחייה וחיות בר. הכניסה לגן הלאומי עין עבדת היא בתשלום סמלי של 23 שקלים למבוגר ו- 12 שקלים לילד והם בהחלט שווים את זה, אפשר לטייל שעות במקום וליהנות מהנופים הקסומים בארץ.

ומה לגבי אטרקציות בדרום?

ישנם הרבה אטרקציות בדרום אותם ניתן לשלב במסגרת טיולים בדרום למשפחות. אם מדובר על ילדים גדולים ניתן לשלב אטרקציות שקשורות לספורט אקסטרים ובניהם טיולי ג'יפים או טיולי טרקטורונים, טיולי סוסים ואף טיולי אופניים ארוכים.
אטרקציות בדרום ניתן למצוא בדרך כלל בישובים השונים הפזורים סביב ורצוי להזמין מקום מראש כאשר מתכננים חופשה, בייחוד כאשר מדובר על משפחות שמעוניינות לתכנן טיול מלא באטרקציות. אם מדובר על ילדים קטנים יחסית תוכלו לשלב אטרקציות בדרום כגון ביקור בחוות החיות בקיבוץ אילות או ביקור במצפה גבולות בו ניתן להתנסות באורח החיים של חלוצי הנגב בימים שלפני קום המדינה, במקום גם פעילויות רבות לילדים כגון אפיית לחמניות ובנייה באדמה חקלאית.

טיולים בדרום למשפחות – מה חשוב לדעת לפני שיוצאים?

טיולים בדרום למשפחות מחייבים תכנון מוקדם בין אם מדובר על טיול עם לינה או בלעדיה.
אם אתם יוצאים עם ילדים אתם צריכים לתכנן את מסלולי הטיולים כך שיתאימו לגילם ולוודא כי גילם מתאים למקומות אליהם אתם מתעתדים לנסוע.
אם מדובר על טיולים עם לינה עליכם לוודא שאכן יש הסדר לינה שמתאים לכם ולהזמין מקום מראש.
באזור הדרום ניתן לישון בצימרים, מלונות ואף באוהלים ייחודיים, באתרי קמפינג ובחוות בודדים ייחודיות שמציעות שירותי אירוח שונים.
אם יש לכם כלבים וודאו שהמקומות אליהם אתם מתעתדים לנסוע מרשים להכניס כלבים וזאת משום שגנים לאומיים רבים אינם מאשרים הכנסת חיות בשל החשש לפגיעה בחיות הבר שנמצאות במקום.