• הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

טעימות יין וסיורים מאורגנים

בשנים האחרונות תופס נושא היין וטעימות היין תאוצה גדולה. יקבים רבים פותחים את שעריהם ומאפשרים לקהל המבקרים הצצה הן אל היקב והן ליינות המיוצרים ביקב.
יקב בוטיק כרמי עבדת הוא יקב משפחתי קטן הממוקם בחוות בודדים כרמי עבדת על כביש 40 באזור שדה בוקר ולא רחוק ממדרשת בן גוריון.
איזור שדה בוקר והר הנגב התפרסמו בגידול ענבי יין בתקופה הביזנטית ובאותה תקופה פרחו גם יקבי הבוטיק העתיקים וייצרו יינות שהגיעו לפטרה בירת הממלכה הנבטית ממזרח ואף לאירופה דרך הים התיכון ממערב.
טעימות יין של היינות העתיקים לו התאפשרו כיום היו משאירות את הטועם עם פרצוף חמוץ מן הסתם שהרי ההנחה היא שרוב היינות היו מחומצנים בגלל תנאי שימור וייצור לא ניאותים, ידוע שלחלק מן היינות הוסיפו תבלינים על מנת לשפר את טעמם.

טעימות יין של יינות מדבריים ביקב בוטיק כרמי עבדת

יקב בוטיק כרמי עבדת מאפשר הצצה מרתקת וטעימות יין לעולם חדש יחסית בענף היין המודרני – היינות המדבריים. על טרסות ביזנטיות עתיקות הנהנים משיטפונות החורף שתולים ענבי הקברנה סוביניון והמרלו של הכרם. מחזה מרהיב הוא לראות את הכרם המלבלב בירוק בהיר, ולפתע את התקדרות השמים והגשם החזק שהופך לשיטפון ומשקה את הכרם בדיוק כמו לפני אלף וחמש מאות שנים.
בציר הענבים מתקיים בחודש אוגוסט בדרך כלל וזוהי חגיגה אזורית לשכננו הבדואים , חברים של המשפחה ואורחים של הצימרים שבאים ליהנות מחוויה מיוחדת.
משני הזנים הללו מכין איל היינן סוגים שונים של יינות. קברנה סוביניון ומרלו – על שם זני הענבים, רוזה – יין סמוק המוכן מענבי קברנה סוביניון בתהליך הדומה מאוד לתהליך בו מכינים יין לבן.
סומק –יין הנקרא על שם אחד הצימרים של החווה – ענבי קברנה סוביניון בבציר מוקדם בטעם פירותי עדין המוגש צעיר וקר ומותאם בדיוק לאקלים המדברי.
קדם – בלנד של קברנה סוביניון ומרלו לאחר יישון של שנה בחביות עץ אלון.
יין קינוח בסגנון פורט – יין מחוזק המיושן מספר שנים בחביות עץ אלון מחוץ ליקב והופך ליין קינוח משובח.
תשרי – יין כשר למהדרין שפתח לנו לאחרונה שווקים חדשים ומאפשר לקהל הדתי המתארח בצימרים או מבקר בחווה טעימות יין מתוצרת היקב.
טעימות יין מציבות אתגר בפני יקב בוטיק קטן כשלנו. מצד אחד הרצון לאפשר לכל אורח לטעום מכל סוגי היינות שאנו מייצרים ומצד שני הדילמה התמידית של בקבוקי יין שנשארו פתוחים וחשופים לתהליך של חמצון.

מתקן טעימות יין – פיתוח וייצור ייחודי של איל

אתגר זה, הביא את איל, היינן, לפתח ולייצר מכשיר טעימות יין ל – 8 בקבוקים כאשר את החמצן בבקבוק המתרוקן מחליף ארגון – גז אציל הכבד מן האוויר ואינו משפיע על היין. היינות הפתוחים נשארים טריים כאילו אך זה נפתח הבקבוק. במרץ 2011 בקר בחווה מבקר היינות הנודע דניאל רוגוב שלצערנו הלך לאחרונה לעולמו. שאלתי את רוגוב אם מעניין אותו לעשות ניסיון של מכשיר הטעימות – וכך כל יין שנפתח לטעימה זכה לטעימה גם ממכשיר הטעימות.
רוגוב היה מופתע מאוד מן התוצאות והחמיא לאיכות שימור היין של המתקן – ממש כאילו רק פתחנו את הבקבוק אמר לשמחתנו הרבה. לשמחתנו גילינו שלמכשיר הטעימות יתרונות נוספים. העובדה שמגוון מן היינות שאנו מייצרים זמין לטעימות יין, מגדיל את היקף ומגוון המכירות שלנו ומגדיל את החשיפה של הציבור ליינות המיוחדים של הנגב.

טעימות יין