• הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

לינה בנגב – מגוון אפשרויות

הנגב נחשב תמיד גן עדן להרפתקנים. עוד בימי הפלמ"ח נחשבו המסעות בנגב לקשים והמאתגרים ביותר, ההליכות הארוכות, הריחוק ממקומות יישוב ומים שחייבו לסחוב תרמיל כבד שהקשה מאוד על המסע, היבלות ברגליים והאבק שמשאיר רק צמד עיניים חשופות. על הכול פיצו הלילות סביב המדורה תחת השמים זרועי הכוכבים, השירים, הצ'יזבטים והסיפורים וכמובן ארוחות הערב והקפה שטעמם אינו דומה לשום דבר.
מטיילי התרמיל ההרפתקניים, תנועות הנוער, והצבא אימצו בהמשך מסעות וטיולים אלו ואל המדורות נוספו הגיטרות וסירי הפויקה, ולפעמים חונים הג'יפ או האופניים ממש בסמוך.
הנגב הופך יותר ויותר זמין ולשביליו ודרכיו נוספו משפחות עם ילדים, ותיירים מחו"ל בעיקר בזכות אפשרויות לינה מגוונות שנוספו בשנים האחרונות. 
לינה בנגב אינה רק אוהל ושק שינה אלא גם חניונים, בתי ספר שדה ואכסניות נער, חאנים מדבריים, צימרים ואפילו בתי מלון מפוארים.

לינה בנגב - חניוני לילה 

אפשרית בחניונים הרבים שהוקמו בנגב על ידי רשות הטבע והגנים או על ידי הקרן הקיימת לישראל. חלקם בסיסיים ומגדירים מקום לינה מאושר בתוך שמורת הטבע ולחלקם שירותים נוספים כשולחנות לפיקניק, ברזיות למים, משחקים לילדים ואפילו שירותים, חלקם חשופים תחת כיפת השמים וחלקם הוקמו בלימנים עם עצי אשל או אקליפטוס ונותנים מחסה מן השמש הקופחת. 

לינה בנגב – אכסניות נוער ובתי ספר שדה 

אפשרות לינה עממית המתאימה בעיקר למי שהטיול הוא העיקר עבורם וזקוקים למיטה ומקלחת בסוף היום בתנאים בסיסיים יחסית. המחיר הזול יחד עם מוצר "מוכר" ואחיד פחות או יותר זמינים למשפחות עם ילדים, מטיילי אופניים ותרמיל וגם לג'יפאים.

לינה בנגב – חאנים מדבריים
חאנים מדברים יכולים להיות אוהל אירוח בסגנון בדואי או מבנה בסגנון חושה המזכיר את החושות של סיני. שירותים ומקלחות משותפים, מטבחון משותף וכך קבוצה של משפחות או מטיילים שומרת על הווי הטיול בלינה משותפת כאשר למפגש סביב המדורה בערב יש חשיבות מכרעת להצלחת הטיול.

לינה בנגב – צימרים ובתי הארחה בקיבוצים
חלק לא מבוטל מן הקיבוצים בנגב מאפשר לינה באורחנים שהקימו, כך קיבוץ צאלים וקיבוץ משאבי שדה. חוות בודדים, מושבים, ויישובים קהילתיים בהם הוקמו צימרים המאפשרים לינה ברמת גבוהה יחד עם הייחוד של לינה בחווה מרוחקת ומבודדת. דוגמאות לכך הן חוות כרמי עבדת וחוות האלפקות.

לינה בנגב – בתי מלון
הביקוש הרב ללינה  בנגב יחד עם קהל מגוון הביא לפתיחה של בתי מלון חלקם מפוארים ממש. מצפה רמון היא דוגמא טובה לחזון של דויד לואיס שלקח בניין מגורים נטוש והפך אותו למלון פונדק רמון ובכך הוכיח שיש ביקוש למוצר שכזה. לאחרונה נבנה מלון בראשית המפואר על שפת מכתש רמון ומציע חוויית אירוח ולינה שלא היו מוכרים עד כה.

לייבסיטי - בניית אתרים