חוות כרמי עבדת
נבחרה ל-
אחד ממלונות היין הטובים בעולם

בכתבה של
לייפסטייל מירור בארה"ב

לכתבה
 
יקב כרמי עבדת
נבחר ל-

אחד מעשרת יקבי הגראז'
הטובים בישראל

כלכליסט ערב ראש השנה 2012.

לכתבה
 
חוויית יין בחווה
מילוי בקבוקי יין
באופן עצמאי

לסרטון ופרטים
 
לאוהבי היינות שלנו
ולסקרנים ליינות
מן הנגב פתחנו
חנות יינות און ליין
לחנות

 
לתחזית מזג האוויר בחוות כרמי עבדת והמלצות באיזה לבוש להצטייד
ליחצו כאן

 
משרה פנויה בחווה לפרטים לחצו כאן

   

 

דף הבית

אודות

היין

הצימרים

חנות

צור קשר

 


ממפל עין מעריף לבורות רמליה וחזרה דרך האוהל של עיד אלקשחר
---------------------------------------------------------------------------------------מסלול טבעתי נחמד למשפחות המתחיל במפל של עין מעריף - חלק מהגן הלאומי עין עבדת.
תצפית מרהיבה על כל הגן הלאומי על מעיינות עין מעריף ועין עבדת.
הכניסה דרך כביש 40. כ- 10 ק"מ אחרי מדרשת בן גוריון פונים ימינה לגן הלאומי. הכניסה בתשלום (ניתן לנצל זאת אח"כ לכניסה קצרה לחלק התחתון והמוכר של עין עבדת). לאחר שמחנים את הרכב יורדים בשביל אל ראש מעלה הסולמות (הירידה מכאן אסורה. התנועה בסולמות היא חד כיוונית במעלה), ממשיכים מהמיצד לאורך המצוק דרומה למרפסת התצפית המרשימה ואח"כ לאורך קיר האבן הנמוך למפל היבש. גובהו של המפל כ- 60 מטר והוא שופע מים רק בימי שטפונות החורף.
מראש המפל ניתן לראות את בריכות המים המוצלות כל השנה של עין מעריף. מתחתיו 3 ברכות יפות נסתרות ובהמשך חורשת הצפצפות וקניון עין עבדת. באופק מדרשת בן גוריון.
המסלול מוביל אותנו במעלה נחל צין מראש המפל לכיוון דרום, הליכה לאורך הגבים והמתמורות. השביל עובר מצד לצד ומסומן. מדי פעם תפגשו ציורי סלע או שרידי פעילות של הרועים הבדואים. לאחר 2 ק"מ תגיעו לכביש 40 - חצו אותו בזהירות והמשיכו בערץ נחל צין הפעם על פי סימון שחור לבורות רמליה, שם תמצאו מים ברוב ימות השנה והמון שיחי אכילאה ריחנית (מעולה לתה. לא להרתיח אותה רק לטבול) .
בבורות רמליה ניתן להכנס לחלק מהבורות. הבורות הם חלק ממערך ענקי של בורות מים סביב העיר עבדת שנמצאת כק"מ מזרחה לכם (מוזמנים להכנס אליה. אתר מרשים ביופיו.) כל הבורות משויכים לתקופה הביזנטית וחלקם לתקופה הנבטית בה היו צריכים לאגור את מי השטפונות בנחל צין ולשמרם לעונת הקיץ היבשה.
משם נמשיך צפונה דרך מאהלי הבדואים של רמת ציפורים, קבוצה של משפחות המנסות לשמר את חיי המסורת ומעונינות להקים כפר רועים במקום.
האוהל של עיד אל-קשחר נמצא בסמוך לכביש ממול לחניון הלילה בק"מ 122 .עיד מארח משפחות לטיולי גמלים קצרים, לארוחות (בתאום) וללינה באוהלי אירוח נפרדים. האתר מטופח ומהנה ונותן חוויה מיוחדת למשפחות ילדים ואורחים שאינם מכירים את אורח חייהם המודרני של הבדואים. עיד הוא עובד רשות הטבע והגנים ויעזור לכם בהמלצות על מסלולים ואתרים באזור.
מהאוהל של עיד הליכה קצרה תוביל אתכם לכניסה לעין עבדת לחניון העליון ומשם לרכב. אפשר גם להשאיר שם רכב אחד במידה והגעתם עם 2 רכבים או להשאיר את המשפחה שם ולרוץ להביא את הרכב .
המסלול כולו כ- 4 ק"מ. בהליכה איטית ונעימה ללא הפסקות יקח כשעה וחצי למשפחה.

המסלול מתאים לתקופת החורף והאביב.

אתרים נוספים באזור:
גן לאומי עין עבדת 08-6554418

גן לאומי עבדת 08-6551511
חאן השיירות - בקתות ארוח ואוהלי ארוח 08-6535777
כרמי עבדת - צימרים גלריה ומכירת יין מקומי 08-6535177

עיד אל קשחר 057-7762166
טלפון מרכז מידע אזורי 08-6554418
טיולים נוספים 

 

טיולי משפחות

 

טיולי אופניים

 

טיולי ג'יפים

 

מיטיבי לכת

 

מזג אוויר

 

המלצות יחידת חילוץ

 
 
 
 
 
 
 


Go Back  Print  Send Page
 
אודות
הצימרים
היין
קבוצות
חוות בודדים
צימרים לדתיים
אטרקציות בדרום
נפחייה
חנות
הזיתים
פרסומים
סרטים
אומנות
איך להגיע
צור קשר
טיולים
מן החווה
לייבסיטי - בניית אתרים