דף הבית

הצימרים

היין

קבוצות

חנות

צור קשר

   
     
חדשות תוכן ועדכונים 24 שעות - Ynet

 

 

 

"דרך היין" הישראלית יוצאת לדרך

 

 

 

האישור הסופי עדיין לא ניתן, אבל אם הכל יילך כשורה צפוי האזור שבין דימונה למצפה רמון להפוך לביתן של 30 חוות חקלאיות - תיירותיות ובהן יקבים, מחלבות וצימרים

 

 

ועדת המשנה לנושאים תכנוניים עקרוניים של המועצה הארצית לתכנון ולבניה, הכשירה היום (ד') את המסלול להקמת 'דרך היין' במועצה האזורית רמת נגב. פרוייקט 'דרך היין' צפוי לכלול עד 30 חוות חקלאיות תיירותיות, מתחמי צימרים ויחידות מגורים ואמור, לאחר הקמתו, להפוך את רמת הנגב לאטרקציה תיירותית ירוקה בדרך היורדת לאילת.

 

 

יש לציין, כי החוות החקלאיות קיימות באזור זה שנים, אולם עד היום לא הורשו להקים יקבים ולעסוק בייצור יין או שמן זית. כעת

יוכלו לעשות זאת.

 

מטרת התכנית היא לפתח את מרחב 'דרך היין' לאורך כביש מס' 40 בין באר שבע דרך שדה בוקר לכיוון מצפה רמון, ובין כביש מס' 222 ממשאבי שדה ועד רביבים, וכביש מס' 204 לכיוון ירוחם ועד דימונה, בתחום המועצה האזורית רמת נגב.

 

 

חברי הוועדה דנו במספר הסתייגויות שהועלו על-ידי גופים שונים. בין השאר עלה חשש כי בחוות החקלאיות יוקמו ישובים חדשים בלא אישור, כי החוות יפגעו בנוף ובמעבר החופשי לציבור, וכן כי החוות עשויות להפלות לרעה את התושבים הבדואים המתגוררים במקום, רובם בישובים לא מוכרים. הועדה הביעה עמדתה כי הקמת החוות דווקא תסייע לשימור הנוף הייחודי וליצירת חוויה נופית-תיירותית משולבת, שמבטיחה מעבר חופשי של הציבור. כן קבעה הוועדה, כי אין היא רואה באישור התכנית משום פגיעה בציבור הבדואי ובקרקעות המשמשות אותם או בקרקעות הנמצאות בתביעת בעלות. עוד קבעה הוועדה, כי לא תרשה הקמתם של ישובים חדשים בתחומי החוות או הרחבות בנייה בלתי חוקיות.

 

 

"תכנית 'דרך היין' תוסיף למגוון האטרקציות התיירותיות באזור, ויש בה משום תרומה נוספת לכושר המשיכה לתיירות פנים וחוץ, לחשיפת האזור למטיילים ובסופו של דבר גם תרומה לנוף ולסביבה", קבעה הוועדה בהחלטתה. עם זאת, הועדה ביקשה להוסיף לתכנית שורה של מגבלות, אשר יבטיחו את הפריסה והשילוב הנופי-סביבתי הנכון, ואת התנאים שיבטיחו פגיעה מינימלית בשטח הפתוח לצד הפעילות התיירותית.

 

 

על-פי הכללים שקבעה הוועדה, תכיל כל חווה חקלאית גידור מינימלי, עד 6 חדרי אירוח (צימרים), הישענות על תיירות ועל חקלאות תוך התחשבות במצאי הקרקע החקלאית ותנאי נוף נאותים, וכן יחידת מגורים אחת בכל חווה.

 

 

יש לציין, כי החוות עצמן יוקמו באמצעות מכרזים שיפורסמו על-ידי מנהל מקרקעי ישראל ויהיו פתוחים לכל. התכנית תובא לדיון סופי ולאישור במועצה הארצית, אשר ביקשה כי יוצגו בפניה ההסדרים הקניינים שיבטיחו במדויק את מטרות התכנית. 

 

דורון שפר

פורסם:  14.09.05, 19:38

 

 


  
נשמח לעמוד לשירותכם בכל שאלה
צרו קשר ונשוב אליכם
 


חזרה לארכיון

 
 

הסטוריה

 

אקולוגיה

 

דרך היין

 

עונות השנה

 

ארכיון

 

סרטים

 

 

Go Back  Print  Send Page
לייבסיטי - בניית אתרים