• הוסף למועדפים
  • שלח בטוויטר
  • שתף בפייסבוק

צימרים לדתיים בנגב

צימרים בנגב, ובייחוד בחוות הבודדים, הפכו בשנים האחרונות ליעד תיירותי מועדף עבור שומרי מסורת רבים. כיום, צימרים לדתיים בנגב הפכו עבור רבים ליעד חופשה קבוע וזאת בעיקר בשל המודעות ההולכת וגוברת לעניין איכות החופשה שנוצרה בציבור הדתי.
וכך, שלא כמו בעבר, היום התייר המסורתי הפך לצרכן תיירות משכיל, משוכלל ואקטיבי שמחפש לעצמו מקומות נופש משודרגים ולא מתפשר עוד לא על איכות, לא על שירות ולא על נוחות המקום.
מסיבה זו בדיוק צימרים לדתיים בנגב, שמשלבים אווירה פסטורלית עם איכות חיים גבוהה ונוחות מרבית, הפכו לאחד היעדים המבוקשים בקרב הקהל המסורתי.

צימרים לדתיים בנגב - הסיבה לפופולריות?

חשוב להקדים ולומר שהפופולריות של הנגב התגברה באופן כללי ולא רק בקרב הקהל הדתי.
כך, ללא קשר לעניין הצימרים לדתיים, בשנים האחרונות אנו יכולים לראות צמיחה בתחום התיירות באזור הנגב. צמיחה כללית זו בתחום תיירות פנים בנגב היא שהובילה להקמתם של צימרים מרשימים רבים, שהוקמו בחוות הבודדים הפזורות באזור וזכו בשנים אחרונות לפופולריות עצומה.
פופולריות זו לא פסחה על הקהל המסורתי - קהל שגילה אף הוא את הקסם השקט המסתורי של נוף המדבר המרהיב וכיום זורם בהמוניו לאזור ונותן בדרך זו תאוצה נוספת לתעשייה של צימרים לדתיים בנגב שצמחה כאן בשנים האחרונות.
הסיבה לפופולריות, בין אם מדובר בקהל המסורתי או החילוני, נעוצה בעיקר באווירה השלווה של המדבר.
כאן, הרחק מרעש העיר, הנוף המדברי הטהור מאפשר לצופיו להרפות מהבלי היום-יום ולייצר חיבור עמוק ומשמעותי אל העולם הנפשי. אווירת השלווה הזו, שמעודדת חשיבה עמוקה והתבוננות פנימית, היא שמושכת אליה את קהל המסורתי, שיודע להעריך איכויות אלו ומחפש להפוך אותן לחלק בלתי נפרד מחופשה אישית, זוגית או משפחתית. חופשה בימי חול או בשבת.

צימרים לדתיים בנגב - דברים שכדאי לדעת?

כל מי שמחפש צימרים לדתיים בנגב צריך לדעת שברמה הלוגיסטית, הצימרים מציעים למבקריהם את כל הדרוש לקיום אורך חייהם הרגיל. וכך, בין היתר, בצימרים תמצאו: פלטת שבת, נרות שבת, פמוטים, מייחם מים ואפילו גדר היקפית שמתפקדת "כתחום שבת"'.

כאן המקום לציין שאין הבדל רב בין צימרים לדתיים ושומרי מסורת לבין צימרים לחילוניים, אך בכל זאת ישנם ניואנסים קטנים וחשובים שכדאי שמארח יכיר ויבין. כמו תמיד, רמת האירוח נקבעת גם כאן על ידי המארח ואם אתם מחפשים צימרים לדתיים בנגב, אז תדעו שתוכלו למצוא מספר כאלה, אך לפני שמחליטים מומלץ לבחון מראש כל אחד ואחד מהם כדי לוודא שהוא אכן מתאים לצורככם.

לסיכום

צימרים לדתיים בנגב הפכו בשנים האחרונות ליעד תיירותי מועדף. כיום, בשל הביקוש שנוצר, ישנם סגנונות רבים של צימרים בנגב לקהל המסורתי ומומלץ לבחון אותם מראש טרם הבחירה. כך או כך, כיום הצימרים בנגב לדתיים הם חלק קבוע בנוף התיירותי של האזור והם מציעים פתרונות רבים ומגוונים לקהל המבקרים המסורתי.