חוויית יין בחווה -
פעילות חווייתית של מילוי בקבוקי יין במדבקה המעוצבת במיוחד לארוע - כל משתתף מקבל בסוף הפעילות בקבוק יין שהיה שותף בתהליך הייצור שלו.

לסרטון ופרטים

טיולים בדרום - מזיגת יין
טיולים בדרום - השטח
טיולים בדרום - הצפה
טיולים בדרום - נפחיה
טיולים בדרום - סדנא אקולוגית
 

טיולים בדרום

במסגרת טיולים בדרום מזמינה חוות כרמי עבדת קבוצות ובודדים לביקור בחווה, הדבר משתלב היטב עם העיקרון שחוות הבודדים בדרך היין בנגב פתוחות לקהל, ומאפשרות הצצה אל דרך חיים לא שגרתית.
מטיילים בודדים שאינם במסגרת קבוצה - מוזמנים להגיע לחווה במסגרת טיולים בדרום לביקור ביקב טעימות יין וסיור עצמאי בחווה – טעימות היין הן בעלות של 25 ש"ח למשתתף - סכום זה יקוזז ברכישה של בקבוק יין לאדם.  הביקור אינו מחייב תיאום מראש ומותאם לשעות הביקור של החווה - ( שעות 09:00 – 17:00 בכל ימות השבוע).

קבוצות מאורגנות יכולות ליהנות ממספר אפשרויות במהלך טיולים בדרום – סיור בחווה הכולל ביקור בציורי הסלע העתיקים ( אופציה התלויה בזמן שהוקצב לסיור ) הסבר על פרויקט חוות הבודדים בנגב, גידול ענבים והכנת יין כיום ובעבר - תוך כדי ביקור ביקב הבוטיק המשפחתי וטעימות יין, התיישבות ושמירת טבע – האם קונפליקט או דרך הכרחית לשמירה על הנגב, יחסי השכנות עם האוכלוסייה הבדואית ועוד.

במסגרת טיולים בדרום ניתן לשלב סדנאות בנושאים שונים:


טיולים בדרום - סדנת טעימות יין

הכרות מעמיקה של תעשיית היין בנגב בתקופה העתיקה והמודרנית, סיפור מרתק על גידול הענבים בתקופה הביזנטית לפני 1500 שנה כאשר ברוב ערוצי הנגב שימשו הטרסות העתיקות לגידול ענבים וזיתים וכיצד אנו בכרמי עבדת מיישמים בכרם המודרני את עקרונות הגידול העתיקים.
הכרות עם יקב הבוטיק של החווה טעימה של מגוון היינות תוך הכרות עם תהליכי הייצור והטעמים האופייניים ליין המדברי.

טיולים בדרום - סדנא אקולוגית

כבר מתחילתה של החווה נתנו דגש רב לנושאים האקולוגיים.
בנייתה של החווה נעשתה מתוך כבוד ותשומת לב רבה לטבע ולנוף המדברי. החומרים בהם השתמשנו לבנייה של הצימרים, מיקומם של הצימרים כך שישתלבו בנוף ולא יבלטו על קו הרכס , כיווני החלונות המאפשרים לבריזה המדברית הנעימה לצנן את החדרים, התשתיות הטמונות ומוסוות בקרקע ואינן מהוות מפגע נופי ועוד.
בגינון נעשה שימוש בעצי פרי ארץ ישראליים שנשתלו בערוצי הואדיות, כך הם מנצלים את מי השיטפונות ואינם בולטים על קו הרכס המדברי שמאופיין בקווים נקיים.
בחווה ממוחזרים המים האפורים להשקיית הבוסתנים, יש מערכת חשמל סולארית המספקת את רוב החשמל של החווה, וממוחזרים כל חומרי האריזה, ברזלים וחומרים נוספים – פרסות הסוסים המשומשות הופכות בנפחייה של איל לפמוטים ומעמדים לבקבוקי יין.

טיולים בדרום - סדנת הדגמה של עבודת הנפח

הכרות עם כלי העבודה של הנפח - התנור הסדן הפטיש וחומרי המשמשים בנפחיה.
סדנא צבעונית ובה בהדגמה חיה הופכות חתיכות מתכת חסרות צורה למוצרים שימושיים כל זאת תוך כדי הדגמה ויצירת מספר מוצרים לדוגמא.
בחווה מספר מקבצים של ציורי סלע עתיקים חלקם בני 4000 שנה. איל מדגים הטבעה של צורות ציורי הסלע בברזל כמו גם פעמוני נגינה פרי עיצובו.

טיולים בדרום - סדנאות בנושא חקלאות קדומה ומודרנית

כרם החווה השתול על טרסות עתיקות בנות 1500 שנה משלב שיטות השקיה וגידול עתיקות יחד עם טכניקות גידול מודרניות ובכך הופך לאחד הכרמים היחידים בעולם המטופל בצורה זו.
איסוף מי השיטפונות בתעלות הטיה, הקמת תלוליות אבנים סביב גזע הגפן לאיסוף הטל ושימור הלחות וכן שיטות מודרניות לפתרון בעיות הקרינה, ולקבלת איכות ענבים מקסימאלית לייצור יין איכותי יוסברו ויודגמו במהלך הסדנא.
סדנא זו מתאימה גם לסטודנטים הלומדים נושאים אלו.

טיולים בדרום - אדריכלות ללא אדריכלים

מפגש והכרות עם עקרונות תכנון ובנייה, גינון ועיצוב נוף שנולדו מהיכרות רבת שנים עם הנגב ומדבריות נוספים ברחבי העולם תוך יישום עקרונות אלו בבניית החווה – מתאים לסטודנטים לאדריכלות ואדריכלות נוף.
תה צמחים מוגש בכל הפעילויות. ניתן להוסיף ככיבוד עוגות תוצרת בית שאנו מכינים במקום.
הביקורים מסתיימים בחנות החווה בה ניתן להתרשם מעבודותינו ולרכוש את המוצרים.

טיולים בדרום - פעילויות של קבוצות מאורגנות כרוכות בתשלום ומחייבות תיאום מראש.


טיולים
בדרום
טעימות יין
נפחייה
תה ועוגה
סדנאות
גני ילדים
סיור בסיסי