top of page

מצומת טללים לכיוון דרום (כביש 40)ולחוות כרמי עבדת

חוות בודדים כרמי עבדת  - לינה כפרית, יקב, גלריה, סיורים מאורגנים וטעימות יין לקבוצות
בחווה צימרים ללינה כפרית בנגב, יקב ליצור יין מדברי, גלריה ובה נמכרת תוצרת החווה - היינות, הריבות והזיתים וכן עבודות נפחות הברזל של איל. בחווה ניתן לערוך סיורים מאורגנים של קבוצות וטעימות יין ביקב (בתיאום מראש ובתשלום). מבקרים מוזמנים לבקר בחווה ולטעום מן היינות שלנו בשעות הביקור
9:00-18:00 ללא תיאום מראש וללא תשלום. 

חוות בודדים נוספות על כביש 40

 

 

חוות בודדים מתנת מדבר
חווה חדשה הממוקמת מיד אחרי הכניסה לקיבוץ טללים (כ- 200 מטר) דרך עפר הפונה שמאלה או מזרחה מובילה לחווה ושם ארוחות מצוינות וצמחוניות או  קפה/ תה ומאפים. בנוסף הולך ונבנה במקום מרכז לחליבת נאקות. טלפון :   054-4862311 

 

חוות בודדים  קורנמל 
ממשיכים דרומה על כביש 40 לכיוון שדה בוקר כ- 2 ק"מ אחרי הפניה לטללים שלט הכוונה ל"חוות קורנמל" חוות העיזים של דני וענת. טפסו במעלה הגבעה וחנו בחניה גשו ברגל לחווה ובקשו לטעום מהגבינות המיוחדות של דני. 

 אחרי שתי טעימות מבינים מיד שנפלתם על אוצר ורק רוצים לקנות את גבינת ה"טום" החריפה או את ה"קממבר" ו"הברי" הנימוכים בפה, אם יהיה לכם מזל יש גם קצת יוגורט במקרר או לבנה טריה (לילדים) מוצרי הגבינה של סליה ודרור מעזוז ואם לא, אז תסתדרו (המבוגרים) עם הגבינות המובחרות של דני.

במידה ועל הכביש יש שלט מכירת גבינות אין צורך לתאם את הכניסה במידה ואין שלט הרימו טלפון לוודא שיש מישהו בבית. טלפון: 052-2788051

 

חוות בודדים נאות
בחוות נאות, הממוקמת ממש מתחת לכביש 40, מגדל גדי עדר עזים, ההולך וגדל,
ומחלבן המשובח מכינה לאה יוגורטים עדינים, לבנה, גבינות רכות, חצי קשות וקשות.
קבוצת עיזים קטנה תחכה לכם ליד החנות הנעימה ובעוד הצעירים מתלטפים עמן, תוכלו – המיושבים יותר לשבת בצל ענפי דקלים ולהרכיב לכם ארוחת גבינות קלה.

 

במקום נמכרת גם תוצרת האזור. אם תגיעו בשעות אחה"צ תוכלו לצפות בחליבה.
ממרפסת החנות אפשר להשקיף אל הבקתות המשפחתיות הבנויות בסגנון מדברי וצופות אל הנוף המיוחד, אחת מהן מותאמת גם לנכים.
רחוק יותר מהעין, 2 בקתות נוספות לזוגות.
כל הבקתות מאובזרות בקפידה, עם מרפסת אל מול המדבר ושקט אין סופי. למתארחים מוגשת ארוחת בוקר עשירה עם גבינות עזים כמובן...קבוצות יכולות לתאם מראש סיור של כשעה במקום. יחידים יכולים להגיע לחנות ולטעום גבינות בכל שעות היום, מזריחה ועד שקיעה, ללא צורך בתיאום . 
גדי –4218789 -054
לאה –4218788- 054 


חוות בודדים נחל בוקר
חוות נחל בוקר שוכנת בתוך עמק יפה המנקז אליו את נחל בוקר, נחל נוקד וביחד נשפכים אל נחל הבשור הגדול ויוצרים עמק נפלא בין רכס החלוקים לרכס הבוקר.
החווה מצדו המערבי של הכביש בתחילה רואים את כרמי הענבים לצד הכביש ומיד אחר כך מגיעים לשביל הכניסה.
הילדה ומשה מוכרים בבית היין שבחווה מוצרים מקומיים מהאזור שמן זית מקומי, זיתים ויין מתוצרת האזור, גבינות ויין. מומלץ לטעום את סוגי השמן והזיתים ולהנות מארוחות מיוחדות שהילדה מארגנת לקבוצות בתאום. הזוג ישמח להציג בפניכם את סיפור חייהם בהקשר לחוות הבודדים.
מומלץ לתאם ביקור.  טלפון: 6573483-08

 

חוות בודדים זית המדבר
מירנה ואור רב צרפתי יושבים על אחד השטחים היפים ביותר באזור, שכולל אמפיתיאטרון טבעי של גבעות רכות, חורבה עתיקה בת 4000 שנה ולשמחת הילדים עיזים, תרנגולות, ברווזים, טווסים וכלבים המתרוצצים סביב חופשיים.

בלב גבעות החול הקימו 8 אוהלי טיפי משפחתיים וקבוצתיים (עד 15 איש לאוהל). בצמוד לכל טיפי יש סוכת צל פרטית עם פינת ישיבה מאובזרת במזרנים ומחצלות, ערסל, מנגל ובריכות שיכשוך. במקום יש אמבטיות מדהימות במתחמי במבוק עם מים חמים ונוף לעננים. אל האוהלים מגיעים רגלית ואת הציוד מעבירים

על גבי חמורים. יש אפשרות להזמין ארוחות בוקר וערב (בהזמנה מראש).
במקום גם בקתה אפריקאית - כולה מכפות תמרים וחלוקי נחל, המשרה רוגע על השוהים בה. בבקתה אמבטיה מעוצבת באמצע חלל החדר אל מול חלון גדול הפונה אל הנוף. הבקתה מאוד רומנטית ומתאימה לזוג + 2.
מיקום -  לא רחוק מחוות נחל בוקר ממשיכים בדרך העפר ע"פ השילוט. 5583521-052

אחרי חוות בודדים זית המדבר חוזרים לכביש 40 וממשיכים דרומה עד לצומת חלוקים שמאלה לירוחם וימינה למצפה רמון.  אם פניתם שמאלה לכיוון ירוחם תזכו לפגוש בשלוש החוות הבאות:
  
חוות בודדים נחל הרועה (על כביש 204)
החווה צופה אל נוף נחל הרו?ע?ה, בו שרידים מהתקופה הנבטית, טרסות עתיקות ובורות מים החצובים בסלע.
בחווה שהקימו יערה ואבי עדר עזים ומחלבה המייצרת גבינות רכות, בשלות, יוגורט טרי לבנה ועוד.ניתן להתארח בחצר המחלבה אל מול נוף הררי קסום, לנשום את היופי ואת השקט המדברי ולטעום מתוצרת המקום,  או להצטייד ולקחת לדרך: חריץ גבינה, לחמניות טריות וחמות, זיתים ויין.
לחווה מגיעים דרך כביש 40 עד לצומת חלוקים שם פונים שמאלה לכביש 204 לכיוון ירוחם, לאחר כ-4 ק"מ פונים ימינה לחווה.
טלפון: 4835545 –054  אבי/יערה 

 

טיפ: במרחק הליכה מהחווה קיימת מערכת של בורות מים גדולים, יפים ומרשימים מהתקופה הנבטית-רומית, אשר סיפקו בעבר מקור מים לתושבי האזור. ניתן לרדת לתוך הבורות במדרגות החצובות בסלע. 

 

חוות בודדים נעמה במדבר (על כביש 204)
חוות נעמה היא חווה הממוקמת על הכביש לירוחם קצת לפני הכניסה לישוב פניה לכיוון מזרח בדרך עפר קצרה תוביל אתכם לחווה. בחווה כרם ויין מקומי בעלי חיים לרוב יקב קטן. טלפון: .3668672-052 
 

חוות בודדים  צברי אורלי (על כביש 204)
החווה ממוקמת בין ירוחם לדימונה ונשתלו בה מאות דונמים של צבר דל קוצים. בחווה ניתן לקבל סיור והסבר על תהליך הגידול, הקטיף והאריזה. נועם בעל החווה מיצר מהצבר ומעלי הצבר תוצרים שונים ומעניינים שכדאי לטעום. במקום מזנון קטן וחנות מכירה לצבר ומוצריו.
טלפון :  08-9456660 

 

אם המשכתם בצומת חלוקים ימינה לכיוון מצפה רמון מיד אחרי הפניה תגיעו לכניסה לקיבוץ שדה בוקר דלגו על כניסה זו והמשיכו עד לכניסה הבאה של צריף בן גוריון משם תגיעו ליקב ולצריף.  
 

יקב שדה בוקר 
יקב בוטיק של היין צבי רמק מקיבוץ שדה בוקר, היין הגיע לתוצאות מרשימות ביותר של יין איכותי. היקב עדיין ממוקם במבנה לא ראוי (מכבסת הקיבוץ הישנה) אך מוכר את מרכולתו ומאפשר טעימות בסמוך לכניסה לצריף בן גוריון. חובה לתאם את הכניסה
טלפון: 7579212-050

 

אם הגעתם עד כאן ואין מי שיראה ויסביר על היקב ניתן לרכוש את היין בגלריה "על הראש" הסמוכה לצריף בן גוריון או בחנות גלריה של חן במדבר גלריה למוצרי חן מזכוכית וברזל שווה...!!!.

 

טיפ: לא להחמיץ ביקור אצל הזקן בצריף..... יש עוד ריח תבשילים במטבח. 

 

חוות בודדים  אורליה
חוות בודדים על דרך היין שפתחה לאחרונה את החווה לארוח מדברי.
בחווה מתגוררת משפחת שריר יחד עם ילדיהם.
אורלי וגיסתה מיכל הקימו 2 בקתות זוגיות מדהימות ומבודדות.
לבקתה יורדים ברגל במורד תלול של גבעה מדברית את הרכב משאירים מאחור ( את המזודות יעזרו לכם לקחת) ומגיעים לבקתת אבן ועץ הנטועה בליבו של מדרון מדברי.

את השקט ילוו קולות העיזים של מאהל הבדואי המרוחק, ופעמוני הרוח שתלוייים בחוץ.
ארוחת הבוקר המושקעת מוגשת לבקתה ושתי הבנות יציעו לכם גם להנות מטיפולים הוליסטים שונים שהם מציעות באוהל לבן הממוקם לא רחוק משם.
לא להחמיץ טיול של שקיעה לגבעות שמסביב.
טלפון: 9800069-050

חוות בודדים זמורות עבדת וחוות אבן ארי 
עבדת העיר הנבטית היא הדוגמה המצוינת להמחיש עד כמה גדולה היתה החקלאות של התקופות הקדומות, בעבדת נמצאו 3 גתות יין ובית בד, כך, שברור הוא, כי לכאן הגיעו יבולי הכרמים וקטיף הזיתים.
טיול בעבדת הוא חוויה מיוחדת גם ללא הדרכה אך מומלץ ביותר לקבל טיפים מבנות הקבלה בכניסה לגן הלאומי. במקום חזיון יפה על דרכי הבשמים וחנות מזכרות מגוונת. לא להחמיץ את הגת ואת התצפית מהוילה הרומית לכיוון חוות אבן ארי.  טלפון: 6551511-08.
 
בחוות זמורות עבדת כחצי ק"מ דרומה לעבדת  התיישבה במקום חוות בודדים נוספת מתוך מטרה להתפרנס מגידולי זיתים, גם שם תמצאו ארוח, גלריה עם מוצרי האזור (שמן, זיתים, ריבות ויין) והסבר על ההתיישבות החדשה בנגב. למי שמחפש שקט וזולה אמיתית עודד הקים במקום ארוח ללינה ברמת האוהל המאובזר כולל מטבחון ושירותים ומקלחת וגם בשני חדרים מיוחדים. לתאם עם עודד
בטלפון: 2201101-052.
 

טיפ: לפני שמטפסים לעבדת ניתן לטייל רגלית בערוץ העליון של נחל צין בין הכביש למפל יש גבים מלאים במים בדרך כלל מתחילת החורף ועד מאי חגיגה לילדים.

 

חוות בודדים כרמי הר הנגב - מעט אחרי צומת בה"ד 1 ולפני העיירה מצפה רמון - בחווה אוהל אירוח וצימרים.

 

חוות בודדים נעם במדבר - מעט אחרי צומת בה"ד 1 ולפני העיירה מצפה רמון - בחווה כרם ענבים , זיתי ואוהל אירוח.

 

סוכה במדבר 
"החווה" או יותר נכון חלקת האלוהים הקטנה של אבי הוא אתר ארוח יפיפה המאפשר לינה בתוך המדבר. אבל ממש ממש  מדבר , כאן אין קליטת פלאפונים ואין הפרעות של סירנות או אזעקות וכך בשקט בשקט ניתן לתת לנפש לנוח. נוסעים לסוכה על כביש פנימי ממצפה רמון לכיוון חוות האלפקות וממשיכים על כביש זה עד לדרך עפר שלפני מצפה הכוכבים. הדרך קצת משובשת (בכונה) נסיעה 

איטית של 15 דקות תביא אתכם לחינה של הסוכה.
במקום מוגשות ארוחות צמחוניות משובחות (בתאום), או כוס תה מתקתק עם לחמניות תוצרת עצמית וריבה מקומית. ("את הבישולים הגדולים עושה אבי").
למעונינים ניתן להזמין טיפולים לאתר או סדנאות לקבוצות. טלפון לתאום 6586280-08 

טיפ: למי שאוהב לרכב על סוסים ניתן לתאם עם אילן מחוות האלפקות להתחיל או לסיים טיול סוסים בסוכה טלפון:   6588047 –08.

 

חאן סהרונים במכתש רמון
סיום הטיול או תחילתו (תלוי מאין אתם מגיעים) יהיה בחאן סהרונים עוד דוגמא של תחנת אירוח הפעם על דרך הבשמים, אבל עם כל הנוחיות. מגיעים דרך מצפה רמון יורדים למכתש ופונים ימינה בשלט החום לחניון בארות (מומלץ וכדאי לנצל חניון זה ללינת לילה או לארוחת ערב בתאום אצל סמי טלפון: 5375265-050    סמי הוא מארח מצוין ואם הוא באתר יספר לכם סיפורים מרתקים), ממשיכים מהחניון על פי השילוט לעין סהרונים ומחנים את הרכב בחניה, הליכה קצרצרה מובילה לחאן המדברי ושם בין קירות החאן תמצאו את הפאר של תחנות הדרכים על ציר דרך הבשמים הנבטית הקדומה.
חאן אמיתי הכולל מרפסת על הגג, מטבח ובית מרחץ לעשיר השיירה, חדרי איכסון (צימרים של אז) ופרגולה רצינית במרכזו. למי שאינו רואה את כל אלה מומלץ לעצום עניים ולהפעיל קצת דמיון כי כך זה היה באמת.

 

טיפ: לנמרצים וחובבי ההליכה אנו ממליצים לנצל את הגעתכם עד לכאן ולצאת למסלול קל של כ- 3 שעות ב"פרסת נקרות". אחרי השיטפונות הגבים מלאים ואם יש יום חמים זה כיף אמיתי. לפרטים על המסלול פנו טלפונית או עצרו לתדריך קצר במרכז המידע שבמרכז המבקרים במצפה רמון. טלפון: 6588698-08.

"מסלולים" נוספים לדרך היין:

   

דרך היין בנגב

bottom of page