top of page

צימרים בדרום למשפחות

Farm Store

בשנים האחרונות עולה הנגב על מפת הצימרים בישראל. איזור מדברי קיצוני שרובנו הכרנו כמקום של אימוני צבא טיולי ג'יפים או טיולי תנועות הנוער הופך בשנים האחרונות לאזור נופש מיוחד ולא שגרתי המתאים גם למשפחות עם ילדים. חווית צימרים בדרום למשפחות מאפשרת להגיע לנגב עם הילדים, לחוות חוויה מיוחדת של חופשה במדבר כאשר הילדים יכולים ליהנות מאטרקציות רבות שיש לנגב להציע. חוות כרמי עבדת החלה את האירוח בצימרים בשנת 2000 כאשר כבר מן ההתחלה היה ברור לנו שנרצה להעניק לאורחים שלנו חוויה של צימרים בדרום למשפחות. צימרים רבים פנו בשנים האחרונות לאירוח של זוגות בלבד ואנו החלטנו לא לחסוך מן הילדים את החוויה המיוחדת של אירוח בחווה, הכרות עם סגנון החיים המיוחד שלנו, הכרם היפה המתפתל כנחש בוואדי המדברי, יקב הבוטיק המאפשר הצצה אל עולם הכנת היין, הסוסים, הכלבים, ציורי הסלע העתיקים ועוד שלל חוויות מחיי החווה והנגב.
בצימרים שלנו אין טלוויזיות ואין חיבור לאינטרנט - כל זאת מתוך כוונה לאפשר חופשה אמיתית, כזו המנתקת מחיי היום יום מן המחשב ומן הטלוויזיה. משפחות רבות שואלות אותנו לפני הגעתן "ומה יעשו הילדים ללא טלוויזיה"? אנו מחייכים כי את התשובה אנו מכירים כל כך טוב - הילדים הם הראשונים המתחברים אל הטבע ומיד מתחילים להסתובב ולחקור את החווה כאילו זו סביבתם הטבעית, דבר המשאיר את ההורים מופתעים מאוד - בסוף החופשה יסרבו הילדים ברוב המקרים לעזוב ולחזור הביתה - וראו זה פלא ניתן להעביר חופשה משפחתית בדרום ללא טלוויזיה וללא מחשב.
בנגב הוקמו בשנים האחרונות מספר מקומות המאפשרים לחוות את חוויית צימרים בדרום למשפחות.

צימרים בדרום למשפחות - חוות כרמי עבדת

בכרמי עבדת הנמצאת ליד שדה בוקר שישה צימרים לא שגרתיים ארבעה מהם מבודדים ומשקיפים אל נופי המדבר, כרם הענבים ונחל צין. שני צימרים לזוגות נמצאים בבוסתן ועטופים בצמחייה. ליד כל צימר נבנתה בריכת טבילה פרטית, מרפסת וערסל. האבזור הפנימי כולל מערכת מוסיקה טובה, מטבח מאובזר הכולל מקרר כיריים ותנור וכן סירים לבישול. בפינת הקפה קפה מסוגים שונים, תה בטעמים ומכונת אספרסו לקפה משובח, ויין מן היקב. בחווה יקב בוטיק משפחתי, כרם ענבים מרהיב ביופיו, גלריה לעבודות קרמיקה ונפחות ברזל ועבודות של אומנים מקומיים, סוסים, כלבים, חתולים ותרנגולות. החווה ממוקמת במרכזם של מסלולי אופניים מהיפים בנגב, מסלולים רגליים בניהם עין עבדת המפורסם במעיינות הנגב, עין עקב, העיר העתיקה עובדת וכן צריף בן גוריון וקבר בן גוריון.

 

צימרים בדרום למשפחות - חוות האלפקות

אירוח משפחי מיוחד בסביבתן של הלמות האלפקות וחיות נוספות. בחווה 4 צימרים משפחתיים וכן סטודיו לאירוח של קבוצות. למשפחות וילדים יש אפשרויות רבות החל מרכיבת הילדים על הלמות, פעילות טוויה ואריגה מצמר האלפקה, טיולי סוסים, וסתם שוטטות חופשית והאכלה של החיות מכף היד.

 

צימרים בדרום למשפחות - חוות כרמי הר הנגב

ליד מצפה רמון במחצבה נטושה הקימו יוסי ויהודית קשקש את חוות כרמי הר הנגב. בחווה כרם ענבים ליין, שני צימרים למשפחות עם ילדים, חניון המאפשר הקמת אוהלים. בחווה סוסי פוני ופינת חי.
מומלץ לבקר בגלריה של יהודית בה ניתן לראות עבודות פסיפס וציור על עץ.

 

צימרים בדרום למשפחות - חניון בארות

חניון בארות במכתש רמון ממוקם במרכזו של מכתש רמון ומאפשר גישה לרבים מן המסלולים הרגליים, מסלולי האופניים או הג'יפים. בחניון אוהל בדואי ללינה המציע ארוחות, או חדרים המתאימים בעיקר ללינה של משפחות או קבוצות. בחניון איזור מיוחד בו יכולים המטיילים להקים את האוהלים שלהם במקום מוצל ומוגן מן הרוח. בחניון מתקני מנגל, שירותים מקלחות ומזנון.

 

צימרים בדרום למשפחות - חי נגב

חי נגב בקיבוץ רביבים החל כאתר בו מוצגות חיות הנגב ממכרסמים וטורפים ועד דורסים גדולים. בהמשך התפתחו במקום סדנאות ופעילויות המתאימות למשפחות עם ילדים ולאחרונה נפתח במקום חאן המאפשר אירוח של משפחות וילדים. ילדים יכולים לנסוע על הטרקטור של הקיבוץ הרתום לקרונות רכבת ולעשות סיור מודרך בקיבוץ, להכין פיתות בדואיות בטבון ולטבלן בשמן זית מקומי לבנה וזיתים משה בית ולבקר בכלובי החיות.

 

צימרים בדרום למשפחות - חוות קיש דרך ארץ

דניאל קיש הוא פסל אבן החי במצפה רמון ויוצר פסלים מסלעי הנגב. קיש הקים את חוות דרך ארץ ומאפשר לינה של משפחות ילדים וקבוצות באוהל אירוח. בחווה כרם ענבים ליין ויקב בוטיק קטן וסביבם פסליו של האומן.

 

צימרים בדרום למשפחות - חוות נעם במדבר

ליד מצפה רמון – בירת תיירות המדבר של ישראל ובמחצבה ישנה שעברה שיפוץ הוקמה חוות נעם במדבר - אחת מחוות דרך היין בנגב. משפחת הררי מכניסת האורחים הקימה במקום מתחם של אוהלי אירוח המאפשר אירוח למשפחות ולילדים וכן מאפשר קיום אירועים לקבוצות. החווה מספקת ארוחות בוקר, ארוחות ערב וכן פתוחה לאירועים.

 

צימרים בדרום למשפחות - חוות נחל חוורים

חוות בודדים באזור שדה בוקר, בחווה 5 צימרים המתאימים למשפחות עם ילדים, החדרים מאובזרים בטלוויזיה המחוברת לשרותי טלוויזיה בלווין וכן ג'קוזי ופינות מנגל. יע'נקלה גבע הוא מורה דרך ומפעיל משאית ספארי  ולוקח בה משפחות עם ילדים לטיולים ברחבי הנגב.

 

צימרים בדרום למשפחות - חוות נחל בוקר

חוות נחל בוקר היא מבין החוות הראשונות על דרך היין בנגב.
הילדה ומשה זהר מקימי החווה הקימו במקום מספר יחידות אירוח בסגנון לודג', צימר זוגי ומשפחתי , חאן של אוהלי אירוח לקבוצות ומשפחות  וכן מבנה בית היין שהוסב לחאן אירוח. במרכז החווה ג'קוזי גדול, ולאחרונה נפתח במקום מרתף יין המציע יינות מן האזור למכירה וטעימה.

 

צימרים בדרום למשפחות - חוות נאות

חוות נאות היא אחת מחוות דרך היין בנגב. בחווה 4 צימרים לאירוח של זוגות ומשפחות. אחד הצימרים משמש לאירוח של נכים. החווה עוסקת בגידול עדר עיזים לחלב ובמקום יש מחלבה מצוינת המייצרת את גבינות החווה. בחנות החווה ניתן לרכוש ממגוון הגבינות ולאחרונה נפתחה במקום מסעדת בשר הפעילה בסופי שבוע.

 

צימרים בדרום למשפחות - חוות זית המדבר

חוות בודדים ובה אוהלים אינדיאניים הקרויים "טיפי" למשפחות וילדים וכן יחידת אירוח נוספת ובה ג'קוזי חיצוני גדול ובריכת טבילה. בחווה חאן לאירוח קבוצות המאפשר קיום סדנאות שונות.
ניתן לקבל ארוחות בהזמנה מראש.

 

צימרים בדרום למשפחות - ספינת המדבר

ספינת המדבר הוא חאן אירוח גדול וותיק. במקום אוהלי אירוח למשפחות ולקבוצות וכן חדרים המתאימים למדריכים ולנהגים כמו גם לזוגות.
בחווה ניתן לערוך טיולי גמלים לסביבה הקרובה ולהתארח ברוח המסורת הבדואית.
החווה מתאימה לאירועים גדולים ובלילות הקיץ מתקיימות שם הופעות גדולות של מיטב אומני ישראל.

 

צימרים בדרום למשפחות - חאן מרחב עם

היישוב מרחב עם הוא יישוב קהילתי דתי שהוקם בנגב בראשית שנות ה -2000 . לאחרונה החלה במקום בניית בתי הקבע של התושבים החיים עדיין בקרוונים. החאן מזמין את הקהל הדתי לאירוח ברוח אברהם אבינו באוהל האירוח או הסוכה או בחדרים המותאמים גם למשפחות ולילדים. ניתן להזמין במקום ארוחות כשרות למהדרין.

 

צימרים בדרום למשפחות - חאן השיירות

ליד שדה בוקר, לא רחוק מנחל חוורים ועין עבדת ממוקם חאן השיירות. במקום צימרים למשפחות וילדים, אוהלי אירוח לקבוצות, פעילויות מגוונות כאירוח בדואי, טיולי גמלים, סנפלינג ורכב ספארי מדברי. המקום מספק אורחות לקבוצות ולמשפחות.
החניון של החאן מאפשר להקים במקום אוהלים ומספק מקלחות ושירותים למטיילים.

 

צימרים בדרום למשפחות - חאן בארותיים

חאן בארותיים ממוקם בעזוז לא רחוק מן הגבול עם מצריים ליד כפר הנוער ניצנה והעיר העתיקה ניצנה. היישוב עזוז נבנה על שרידיהן של שתי בארות עתיקות ומכאן השם בארותיים.
בחאן אפשרויות לינה באוהלים, חדרי אירוח הבנויים מבוץ הכול סביב עץ שיטה גדול ומרשים.
החאן מפורסם בכך שהוא משרה אווירה מדברית אותנטית כזו שמכיר מי שזכה לטייל בסיני.
החאן מאפשר טיולי גמלים, טיולי אופניי וארוחות מפנקות.

 

צימרים בדרום למשפחות - חאן איילים

ביישוב הקהילתי אשלים הוקם בשנים האחרונות כפר עדיאל. כפר סטודנטים שהוקם על ידי עמותת איילים ככפר הראשון מסדרה של כפרים לסטודנטים בכל רחבי הארץ. הסטודנטים מקבלים מלגה, גרים במקום ומחויבים לתרומה לקהילה מתוך כוונה שיחזרו בתום לימודיהם ליישב את הנגב.
חאן איילים מארח קבוצות ומשפחות במבנה בוץ או אוהל גדול ומקיים במקום הרצאות ופעילות חינוכית חווייתית.

 

צימרים בדרום למשפחות - קיבוץ שדה בוקר

שנטל גל ים חברת הקיבוץ שדה בוקר הגתה רעיון מקורי. היא לקחה את אחד מחדרי הילדים – עפרוני שמו, והסבה אותו למבנה המתאים לאירוח של משפחות וילדים. חווית הלינה שם מחזירה את האורחים אחורה בציר הזמן וכך הם יכולים לחוות את חווית הלינה המשותפת  בבתי הילדים מסורת שנעלמה כבר מן הנוף הקיבוצי. אירוח פשוט המאפשר גישה לרחבי הקיבוץ המיוחד הזה שבן גוריון קבע בו את ביתו באחרית ימיו.

bottom of page